
Fotó: Tuchiluș Alex
Több utcában is forgalomkorlátozás lesz Sepsiszentgyörgyön a március 15-i megemlékezés miatt – olvasható Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának bejegyzésében.
2025. március 12., 10:252025. március 12., 10:25
Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére szervezett ünnepi felvonulások miatt, március 15-én, szombaton forgalomkorlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön a következő utcákban, illetve útvonalakon:
10.50 és 11.15 között a Gábor Áron utcában;
11.50 és 12.15 között a Kossuth Lajos utcában;
11.45 és 14 óra között a Stadion utca (a Váradi József Általános Iskola) – Vasile Goldiș utca – Szabadság tér közötti útvonalon;
11.30 és 14 óra között a Román Hadsereg utca (az Ady Endre Általános Iskola) – 1918. December 1. utca – Szabadság tér közötti útvonalon;
13 és 16 óra között a Szabadság utcában és a Gróf Mikó Imre utcában.
13.50 és 16 óra között az 1918. December 1. utca (Csíki utca sarkától) és a Kossuth Lajos utca közötti szakaszon.
Emellett a bejegyzésben rámutatnak, hogy a Szabadság utcában és a Gróf Mikó Imre utcában a közterületi parkolókat március 14-én 19 órától már nem lehet használni.
Az események ideje alatt a forgalom irányításában a Megyei Rendőrség, a Brassói Készenléti Csendőrség, a Kovászna Megyei Csendőr Felügyelőség és a Helyi Rendőrség munkatársai nyújtanak segítséget a szervezőknek.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!