
Archív
Fotó: Veres Nándor
A közelgő csíkszeredai városnapokon forgalomkorlátozásra kell számítani több utcában is. Íme, a részletek.
2019. július 31., 10:282019. július 31., 10:28
2019. július 31., 11:032019. július 31., 11:03
A csíkszeredai polgármesteri hivatal tájékoztatása szerint pénteken 8 órától vasárnap éjfélig zárva lesz a forgalom elől a Mihail Sadoveanu utca (a Nicolae Bălcescu utcai kereszteződéstől a Temesvári sugárúti kereszteződésig), a Szabadság tér utca (a 2-es és a 8-as szám között, illetve a Sapientia egyetemtől a Mihai Eminescu utcai kereszteződésig), valamint a Temesvári sugárút (a Szabadság tértől a Kőrösi Csoma Sándor utcai kereszteződésig).
Ugyanakkor vasárnap 8–9 óra között tilos lesz a közlekedés a Vár téri ortodox katedrális előtti körforgalom és az igazságügyi palota sarkánál lévő körforgalom közötti útszakaszon is. Továbbá a városnapok ideje alatt a Szabadság tér utcáiban a 8-as számtól a 14-es számig mindkét irányban lehetővé teszik a közlekedést, egyúttal pedig akadálymentesítik a Nagy István Művészeti Középiskola melletti, Kossuth Lajos és Gál Sándor utcák közötti szakaszt.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!