
Fotó: Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata
Elkezdik a mélyfurásokat a tibódi leszakadásnál, az Oroszhegy felé vezető 134C megyei úton.
2021. augusztus 12., 18:272021. augusztus 12., 18:27
Augusztus 16-tól, hétfőtől közlekedési lámpával irányítják a forgalmat a tibódi leszakadásnál. A munkálatok előrehaladtával pedig ideiglenesen, egy-két órára teljesen le is zárják a szakaszt. Az úton jelenleg is érvényben van a 3,5 tonnás súlykorlátozás.
Az utazókat arra kérik, hogy Szejkefürdő felé, a 13A országúton közlekedjenek. Cölöpökkel erősítik meg a megsüllyedt útszakaszt. Emellett betonsáncokat építenek ki a megfelelő vízelvezetéshez, és kicserélik az átereszeket is – tájékoztat Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata.
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!