
A tartógerendák egy része már a helyére került
Fotó: peundemerg.ro
Az eredetileg betervezett hétfői munkálatok helyett, szombaton lesz fogalomkorlátozás az országúton és az autópályán, Radnótnál.
2019. július 19., 20:292019. július 19., 20:29
2019. július 19., 21:392019. július 19., 21:39
A Brassó megyei Út- és Hídügyi Igazgatóság tájékoztatása szerint Maros megyében Radnótnál a 14A országúton és az autópályán is forgalomkorlátozás lesz szombaton. Az eredeti tervek szerint hétfőn helyezték volna el a a felüljárók tartógerendáit, de ez az időpont szombatra módosult.
A felüljáró megépítése lehetővé teszi, hogy az autópályáról leérkezők ne kelljen a sorompónál álldogáljanak
Fotó: peundemerg.ro
A beütemezett munkálatok miatt a forgalmat 20 perces időszakokra teljesen lezárják. Ez érinti az A3-as autópályán és a Radnót-Dicsőszentmárton útvonalon közlekedőket is.
Az útügyesek azt ajánlják, hogy aki teheti kerülje el az autópályát és a korábban használt országúton tegye meg a Radnót-Nyárádtő közötti távot.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!