
Dugókra kell majd számítani a balavásári útkereszteződésnél
Fotó: Haáz Vince
Kiadták a munkálatok megkezdéséről szóló utasítást, így napok kérdése és nekifognak a balavásári körforgalom kialakításának. Előreláthatóan négy hónapig tartanak majd a munkálatok a Marosvásárhelyt, Szovátát, Segesvárt és Dicsőszentmártont összekötő útkereszteződésben.
2024. szeptember 12., 14:512024. szeptember 12., 14:51
2024. szeptember 12., 15:172024. szeptember 12., 15:17
A brassói út- és hídügyi igazgatóság csütörtökön tette közzé, hogy kiadta a munkálatok megkezdéséről szóló utasítást a balavásári körforgalomra vontakozóan. Ezt azt jelenti, hogy a még májusban versenytárgyaláson kiválasztott cég nekifoghat a rendhagyó körforgalom megépítésének.
Varga Adorján balavásári polgármester a Székelyhonnak elmondta, a kivitelező csütörtök reggel értesítette őket, hogy végre elindult a folyamat és neki tudnak fogni a munkálatoknak. Első körben a cégnek engedélyt kell kérnie a közlekedési rendőrségtől, hiszen
Ha az engedély meglesz, akkor nyitják meg a helyszínen a munkatelepet. De hogy pontosan mikor, egyelőre még nincs válasz, a községvezető szerint csak jövő hét után.
A jelenlegi útkereszteződés és a tervezett
Varga Adorján még elmondta, nagyon várták már, hogy a zsúfolt útkereszteződésben elkezdődhessen a körforgalom kialakítása, ami biztonságosabbá teszi majd a közlekedést mind az autósok, mind pedig a gyalogosok számára. A terv része ugyanis, hogy
Megtudtuk, hogy a négy hónapig tartó munkálatok nem érintik majd a községközponti iskolásokat, mert az oktatási intézmények nem a fő utcán vannak, és az iskolabusz el tudja kerülni az útkereszteződést.
Helyi idő szerint délután három (romániai idő szerint négy) óráig a választópolgárok 66,01 százaléka voksolt a vasárnapi magyarországi országgyűlési választáson. Ez minden eddiginél nagyobb arány, az időszakot tekintve.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
2 hozzászólás