
Dugókra kell majd számítani a balavásári útkereszteződésnél
Fotó: Haáz Vince
Kiadták a munkálatok megkezdéséről szóló utasítást, így napok kérdése és nekifognak a balavásári körforgalom kialakításának. Előreláthatóan négy hónapig tartanak majd a munkálatok a Marosvásárhelyt, Szovátát, Segesvárt és Dicsőszentmártont összekötő útkereszteződésben.
2024. szeptember 12., 14:512024. szeptember 12., 14:51
2024. szeptember 12., 15:172024. szeptember 12., 15:17
A brassói út- és hídügyi igazgatóság csütörtökön tette közzé, hogy kiadta a munkálatok megkezdéséről szóló utasítást a balavásári körforgalomra vontakozóan. Ezt azt jelenti, hogy a még májusban versenytárgyaláson kiválasztott cég nekifoghat a rendhagyó körforgalom megépítésének.
Varga Adorján balavásári polgármester a Székelyhonnak elmondta, a kivitelező csütörtök reggel értesítette őket, hogy végre elindult a folyamat és neki tudnak fogni a munkálatoknak. Első körben a cégnek engedélyt kell kérnie a közlekedési rendőrségtől, hiszen
Ha az engedély meglesz, akkor nyitják meg a helyszínen a munkatelepet. De hogy pontosan mikor, egyelőre még nincs válasz, a községvezető szerint csak jövő hét után.
A jelenlegi útkereszteződés és a tervezett
Varga Adorján még elmondta, nagyon várták már, hogy a zsúfolt útkereszteződésben elkezdődhessen a körforgalom kialakítása, ami biztonságosabbá teszi majd a közlekedést mind az autósok, mind pedig a gyalogosok számára. A terv része ugyanis, hogy
Megtudtuk, hogy a négy hónapig tartó munkálatok nem érintik majd a községközponti iskolásokat, mert az oktatási intézmények nem a fő utcán vannak, és az iskolabusz el tudja kerülni az útkereszteződést.
Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.
A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.
Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.
A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
2 hozzászólás