
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Elkezdődött az aszfaltszőnyeg leterítése csütörtökön a gyergyószentmiklósi Dózsa György utcában, azaz a helyiek által teherforgalmi útnak hívott útvonal első szakaszán. A kivitelező ugyan szerdára ígérte a munka elkezdését, de technikai gondok miatt ez egy nappal tolódott.
2020. október 29., 16:402020. október 29., 16:40
Egy nap késés már semmit nem számít ahhoz képest, hogy milyen hosszú ideje várták a környéken lakók, de egyébként a legtöbb gyergyószentmiklósi is ennek a nagyon forgalmas útnak az aszfaltozását.
Amint Fodor Vanyó Csaba, a Gyergyószentmiklósi Polgármesteri Hivatal műszaki igazgatója elmondta, amikor a Dózsa György utcában leterítik az első réteg aszfaltot, a kivitelezők a Halász utcában folytatják az aszfaltozást. Ezt követi a járdaszegélyek kiépítése. Az ígéret szerint még ebben az évben a végső kopóréteget is leterítik a két útra.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Mindeközben jól haladnak a munkával a Rózsa utcában is, ahol az első aszfaltréteg már korábban elkészült, ott a csatornafedők megfelelő szintre emelése van folyamatban, hogy ott is következhessen a kopóréteg kialakítása, és ezzel a teljes felújítás befejeződik.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
szóljon hozzá!