
Kevesebb oltás kellene, mint amennyire korábban leszerződtek
Fotó: Vajda János/MTI
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter úgy nyilatkozott kedden, hogy „komplikált” egyezkedések folynak az Európai Bizottság képviselőivel és a Covid-elleni vakcinák gyártóival annak érdekében, hogy Romániának kevesebb oltóanyagot kelljen átvennie, mint amennyiről eredetileg megállapodtak – írja az Agerpres hírügynökség.
2022. október 25., 18:412022. október 25., 18:41
2022. október 25., 18:452022. október 25., 18:45
Rafila reményét fejezte ki, hogy az EB képviselőivel és a gyártókkal folytatott egyeztetések sikerrel zárulnak, ugyanis
Az egyik, RNS-alapú oltás gyártójával kötött eredeti megállapodás 11,2 millió dózisról szól erre az évre.
– fogalmazott az egészségügyi miniszter.
Egy másik gyártótól még a tavalyra szóló szerződésben szereplő 4,5 millió adagot sem vették át. Meg kell találni a jogi utat az eredeti megállapodásokban szereplő adagok csökkentésére – tette hozzá Rafila.
Azt is elmondta, miután ezt sikerül dűlőre vinni,
„Azt akarom, hogy ezek mielőbb érkezzenek meg, ne kelljen várnunk januárig vagy februárig. Minél hamarabb” – nyomatékosította az egészségügyi miniszter.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
szóljon hozzá!