Hirdetés
Hirdetés

Fontos tudnivalók a választások előtt: hétvégén is nyitva lesznek a személyi nyilvántartó irodák

Érdemes ellenőrizni a személyigazolványunkat, hogy hétvégén élhessünk jogunkkal •  Fotó: Haáz Vince

Érdemes ellenőrizni a személyigazolványunkat, hogy hétvégén élhessünk jogunkkal

Fotó: Haáz Vince

A személyi nyilvántartó irodák szombaton és vasárnap is nyitva tartanak majd, ám ezúttal főként azokat fogadják, akiknek ellopták vagy eltűntek az irataik, hiszen a koronavírus-járványra való tekintettel a kormány meghosszabbította azoknak a személyazonossági igazolványoknak az érvényességét, amelyek március elején lejártak.

Kovács Eszter

2020. szeptember 25., 20:572020. szeptember 25., 20:57

2020. szeptember 25., 20:582020. szeptember 25., 20:58

A szavazókörzetek helyszínét illetően nem lesznek változások Csíkszeredában, a városban összesen 23 ponton várják azokat, akik szeptember 27-én állampolgári jogukkal élnének, és szavaznának a helyhatósági választásokon.

„A lakossági nyilvántartó osztály a hétvégén hosszabbított programmal várja azokat, akik személyigazolványt váltanának ki.

Idézet
De fontos tudni, hogy a belügyminisztérium átirata szerint mindazok, akiknek személyigazolványuk ez év, azaz 2020. március 1-je után járt le, lejárt igazolvánnyal is szavazhatnak a vészhelyzet ideje alatt, azaz a helyhatósági választásokon

– hangsúlyozta Wohlfart Rudolf, Csíkszereda jegyzője. Hozzátette: amennyiben valamelyik szavazókörzetben a helyi választási bizottság elnöke mégsem fogadja el a lejárt igazolványt, akkor a városháza illetékes kollégai azonnali hatállyal tudnak újat kiállítani. „Az ilyen helyzet sem akadályozhat meg senkit abban, hogy éljen állampolgári jogával” – jegyezte meg a jegyző.

Három körzet új helyszínen

Székelyudvarhelyen lesznek változások: három szavazókörzet lakói új helyszínen fognak szavazni a hétvégi helyhatósági választásokon, tájékoztatott Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala. E szerint a 35-ös körzet – amely korábban a Bányai János Szakközépiskolában volt – a Marin Preda Szakközépiskolába (a Mária tér 1. szám alá) költözik, ide tartoznak a Cserehát, a Kis Gergely, a Domb, az Imecs László, a Kuvar, a Csere, az Éltetőkút, a Keskeny, a Berde Mózes, a Tulipán, a Vásárhelyi Gergely, a Soó Rezső utcák, valamint a Mária és az Árpád-tér is.

Hirdetés

A 42-es körzet a Villanytelepi Napköziotthonba (a Villanytelep utca 17. szám alá) költözik, korábban a Kriza János Szeretetotthon épületében volt. Ide a Villanytelep, a Vásártér 1–13. és 4–10. szám, a Sport, a Bethlen Gábor 1–49. és 2–72. számok, a Tábor 2–62. számok, az Ady Endre 1–9. és 2–18. számok, a Szarkakő, a Kornis Ferenc utca 25–45. és 30–38. számok, a Mihály-udvar, a Szűcs-udvar, a Fehér-bejárat és a Függetlenség út 31–33. számok tartoznak majd.

Az 55-ös körzet a bethlenfalvi kultúrotthonból a Kipi-Kopi Napköziotthonba (a Termés utca 1. szám alá) költözik, ezért a Bethlenfalvi út 53–263. és 84–326. számok, a Strand, az Ösvény, a Fecske, a Lomb, a Termés, az Akácfa, a Bükkfa, a Mikes Kelemen, a Kőbánya, a Gyümölcsfa, a Kadicsfalvi, a Rét, az Átjáró, a Gát, a Fenyő, a Török Ferenc, a Reményik Sándor utca és a Gutenberg tér lakói itt szavazhatnak majd. Egyébként a szavazókörzetek teljes listája a polgármesteri hivatal honlapján is megtalálható.

Fontos ugyanakkor tudni, hogy a választások apropóján Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatalának pénztára és a személyi nyilvántartó iroda rendkívüli programmal fog működni: a pénztár szeptember 26-án, szombaton 9 és 13, míg szeptember 27-én, vasárnap 9 és 13, illetve 14 és 20 óra között lesz nyitva. Mindkét napon lehetőség lesz befizetni a személyazonossági igazolvány kiállításához szükséges illetéket.

A személyi nyilvántartó iroda szintén rendkívüli nyitva tartással áll rendelkezésre: szombaton, szeptember 26-án 8 és 16, szeptember 27-én, vasárnap 7 és 21 óra között.

Gyergyóban is lesz hosszabbított fogadóóra

Gyergyószentmiklóson nem történt változás a szavazókörzetek helyszínét illetően: a városban kilenc helyszínen várják a voksolókat, és a Gyilkos-tón is lesz egy körzet. A helyi polgármesteri hivatal lakossági nyilvántartó irodája hosszabbított programmal áll azok rendelkezésére, akik személyi igazolványt újítanának, váltanának ki, közölte Kertész László sajtószóvivő: szombaton 8 és 16 óra között, vasárnap pedig 7 és 21 óra között lesz fogadóórájuk.

Ellopott, elhagyott iratot lehet pótolni

Maros megyében kettővel több szavazókörzet lesz, mint a legutóbbi választásokon, a megyeszékhelyen azonban ezúttal nem lesz sem bővítés, sem helyszínváltozás – mondta el a Székelyhonnak Cosmin Blaga, a marosvásárhelyi városháza sajtószóvivője. Maros megyében egyébként a  megyeszékhelyen kívül még 15 lakossági nyilvántartó iroda működik, ahol személyit tudnak cserélni azok, akik eddig elmulasztották, de szeretnének szavazni. Mint azt Codruta Sava igazgató elmondta,

akik az utolsó percben szeretnének személyit cserélni, megtehetik szombaton és vasárnap is, mindkét nap nyitva lesznek az irodák.

Szombaton 8–16, vasárnap pedig 7–21 óra között fogadják a kéréseket. Elsősorban azokat fogadják, akiknek ellopták az iratait, akik elveszítették a személyi igazolványukat, vagy annyira megrongálódott, hogy nem lehet már szavazni vele. E két napon nincs szükség előzetes időpontkérésre, az irodáknál lehet jelentkezni az iratcseréhez szükséges papírokkal.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 22., szerda

Kútba esett lovat mentettek ki Alcsíkon

Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.

Kútba esett lovat mentettek ki Alcsíkon
Kútba esett lovat mentettek ki Alcsíkon
2026. július 22., szerda

Kútba esett lovat mentettek ki Alcsíkon

Hirdetés
2026. július 22., szerda

Rendkívüli ülésszak kezdődik jövő héten a román parlamentben

Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.

Rendkívüli ülésszak kezdődik jövő héten a román parlamentben
2026. július 22., szerda

Volt külügyminiszterrel boncolgatták Tusványoson, hogy hol van Magyarország, Románia és Lengyelország helye a világban

Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.

Volt külügyminiszterrel boncolgatták Tusványoson, hogy hol van Magyarország, Románia és Lengyelország helye a világban
2026. július 22., szerda

Újra műsorra tűzik Erdélyben a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet – exkluzív előzetessel érkezik a folytatás

Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.

Újra műsorra tűzik Erdélyben a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet – exkluzív előzetessel érkezik a folytatás
Hirdetés
2026. július 22., szerda

A határidő előtt megnyílhat az észak-erdélyi autópálya két szakasza

A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.

A határidő előtt megnyílhat az észak-erdélyi autópálya két szakasza
2026. július 22., szerda

Szerda az esőről (is) szól Tusványoson

Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.

Szerda az esőről (is) szól Tusványoson
Szerda az esőről (is) szól Tusványoson
2026. július 22., szerda

Szerda az esőről (is) szól Tusványoson

2026. július 22., szerda

Szinte minden nyolcadikos bekerült valamelyik középiskolába

Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.

Szinte minden nyolcadikos bekerült valamelyik középiskolába
Hirdetés
2026. július 22., szerda

Orbán Viktor: Magyarországon önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz ezzel szemben határozza meg magát

Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.

Orbán Viktor: Magyarországon önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz ezzel szemben határozza meg magát
2026. július 22., szerda

Védelmi miniszter: Romániának nem azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát

Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.

Védelmi miniszter: Romániának nem azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát
2026. július 22., szerda

Ismét megy felfele az üzemanyagok ára

A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.

Ismét megy felfele az üzemanyagok ára
Ismét megy felfele az üzemanyagok ára
2026. július 22., szerda

Ismét megy felfele az üzemanyagok ára

Hirdetés