
A páciensek kényelmét szolgáltja az új törvény. Megkerülhetik a várólistákat. Archív
Fotó: Gecse Noémi
A páciensek által régóta hiányolt szolgáltatásbővítést vezet be az országos egészségbiztosítási pénztár, amelynek köszönhetően nagyobb lesz az átjárás az államilag finanszírozott és a magánrendelések között az egészségügyi rendszerben. Egy új törvény értelmében a páciensek a jövőben könnyebben kaphatnak kedvezményes gyógyszerreceptet, küldőpapírt és betegszabadságot.
2018. május 24., 13:142018. május 24., 13:14
Megszavazta a képviselőház azt a jogszabálytervezetet, amely leegyszerűsíti a páciensek számára néhány fontos egészségügyi szolgáltatáshoz való hozzáférést. A képviselőház által döntő házként elfogadott törvény lehetővé teszi, hogy
„Ez a magánrendelésekre vonatkozik. Az államilag finanszírozott rendszerben elég nagy várólisták vannak az ingyenes konzultációkra, éppen amiatt, hogy limitált óraszámban dolgoznak ott az orvosok. Az új törvény, amikor hatályba lép, annyiban könnyíti meg a betegek dolgát, hogy a páciens azért, hogy ne kelljen kivárja a sort – ami szakterülettől függően, orvosonként és rendelőnként egy vagy két hónap is lehet –, elmegy a magánrendelőbe, kifizeti a konzultációt és ott fel tudják írni neki a szükséges vizsgálatokat és receptet” – tájékoztatott az új törvényről Karda István, a Hargita Megyei Egészségbiztosító Pénztár ügyvezető igazgatója, hozzáfűzve, hogy
Az intézkedés azért is hasznos, mert csökkenti az egészségügyi rendszerben való „sétáltatás” szükségességét, hiszen a páciens a magánrendelésről nem kell majd visszamenjen háziorvosához különböző egészségügyi szolgáltatásokért, amelyeket az egészségbiztosítási pénztár elszámol.
– közölte Karda István a hatályba lépés előtt álló jogszabályról, amelynek még nem jelentek meg az alkalmazási normái. Megjegyezte ugyanakkor azt is, hogy betegszabadságot magánrendelésen is kaphattak mostanáig a páciensek, amennyiben az adott orvos erre a szolgáltatásra külön szerződést kötött a megyei egészségbiztosítási pénztárra, ám ezt viszonylag kevés orvos tette meg.
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
szóljon hozzá!