
Képünk illusztráció
Fotó: Kelemen Lehel
A korábbi naphoz hasonlóan mindössze egy új fertőzést azonosítottak szombaton is Hargita megyében, és ezúttal halálesetek sem történtek a térségben. A kórházban ápoltak száma és a fertőzöttségi arány tovább csökkent.
2021. június 05., 14:272021. június 05., 14:27
Mindössze egy új koronavírus-fertőzést igazoltak szombaton Hargita megyében, ezzel 8262-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Egy nappal korábban szintén egy esetet regisztráltak. Újabb haláleset ezúttal nem történt, így a járvány kezdete óta továbbra is 429 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.
Gyógyultnak öt személyt nyilvánítottak az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 7785-en győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 21 (öttel kevesebb, mint pénteken), otthoni elkülönítésben 27-en vannak, házi karanténban pedig 157-en tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében egyetlen páciens esetében sem kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 0,13 igazolt fertőzés jut Hargita megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
szóljon hozzá!