
Feltúrták a Lejtő utcát, de már a végéhez közeledik a felújítás. Archív
Fotó: Veres Nándor
Befejeződött Csíkszeredában az észak-dél irányú elkerülő út aszfaltozása, a harmadik réteget is elterítették az úttesten, véglegesítve egyúttal a Brassói úttal való találkozásnál kialakított körforgalmat.
2020. szeptember 16., 11:172020. szeptember 16., 11:17
2020. szeptember 16., 11:182020. szeptember 16., 11:18
A polgármesteri hivatal tájékoztatása szerint az útfestést, néhány apró javítást kell még elvégezni, illetve kihelyezni a végleges forgalmi táblákat.
Az elkezdett beruházások közül a Zsögöd utca 1305 méteres hosszúságú, a lovardától a Natúr lakópark bejáratáig terjedő szakaszán is közeleg a munkálatok befejezése,
Ezt követi az alap aszfaltréteg lefektetése ezen a szakaszon, majd a kopóréteg elterítése a felújítás alatt álló teljes utcarészen.
Felújítás történik a Csobotfalvához tartozó Agyagfalván is, a Kájoni János utca felső részén, amelyet ezekben a napokban aszfaltoznak. Ott is két réteg aszfalt kerül az előkészített útalapra, az elsőt hétfőn terítette el a kivitelező. Következik az aknatetők szintre emelése és a szegélykövezés.
a felső végén sorompóval lezárt 121 méteres utcát kockakővel burkolta a kivitelező, két oldalán pedig facsemetéket ültettek. A sorompón túl csakis az ott lakók, illetve a Petőfi Sándor utcai vendéglátóegységekhez árut szállítók hajthatnak be gépkocsival.
Új burkolat a Hunyadi János utcában
A Hunyadi János utcában, a Nest kiskereskedelmi központ előtti körforgalomtól a Márton Áron utcáig szintén leterítették az utolsó aszfaltréteget is, ott festés és járdaburkolás következik – közölte a polgármesteri hivatal. Szintén a nyári útkarbantartás részeként a Nárcisz sétány egyik mellékutcájának a felújítása is elkészült, a sportpálya közelében, az egykori garázsok helyén aszfaltozott parkolóhelyek létesültek. Következik a Mérleg utcai tömbházak közötti belső udvar aszfaltozása, előtte viszont ott esővíz-elvezető rendszert kell építeni.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
2 hozzászólás