
Már szerkezetkész állapotban van a negyedik tömbház a csíkszeredai Fortuna Parkban
Fotó: Pinti Attila
Folyamatosan épülnek a tömbházak a magánberuházásként több éve létrejött csíkszeredai és székelyudvarhelyi lakóövezetekben. Ezekhez nemsokára új helyszín is csatlakozik, a csíkszeredai Hunyadi János utcában a Csíki Nest bevásárlóközpont szomszédságában két tízszintes toronyház építését jövőben kezdik el.
2023. május 13., 09:142023. május 13., 09:14
Hargita megyében egyedüli magánberuházóként épít tömbházakat a csíkszeredai és székelyudvarhelyi Fortuna Parkot létrehozó ingatlanfejlesztő vállalkozás. Az elsőként elindított csíkszeredai projekt hamarosan lezárul, mivel a Fenyő utcai helyszínen a negyedik tömbház építését is befejezik – tájékoztatott Csergő Zsolt, a cég tulajdonosa. Mint elmondta,
A negyedik, 76 lakásos tömbház, amelynek alapozása 2021 őszén kezdődött, már szerkezetkész állapotban van, elkészült a külső és belső falazás is, és úgy számolnak, hogy jövő év februárjáig ezt is átadják a lakóknak a parkolókkal együtt, a lakások 90 százalékát már értékesítették – tudtuk meg. Ezzel befejeződik a lakóövezet kialakítása.
Fotó: Pinti Attila
Csíkszeredában a következő tömbházépítéseket a Hunyadi János utcában, a Csíki Nest (Fészek) bevásárlóközpont szomszédságában tervezi a beruházó, ahol korábban a volt traktorgyár egyik romos üzemcsarnoka állt, ennek bontását tavaly végezték el. A környező terület rendezése érdekében a vállalkozás övezeti rendezési tervet (PUZ) készíttet, amely 22, különböző tulajdonban levő telket érint – ismertette Csergő. Amint ezt véglegesítik, következik az építkezési engedély kiváltása, és
A tervek szerint a beruházó tulajdonában levő közel 12 ezer négyzetméteres területre két, egyenként tízszintes toronyház épül, összesen 225 lakással. A társasházakhoz itt is felszíni és alagsori parkoló, rendezett zöldövezet és játszótér tartozik majd, és közvetlen átjárást biztosítanak a lakóknak a szomszédos Csíki Nest bevásárlóközponthoz is.
A vállalkozás 2021 nyarán Székelyudvarhelyen is átadta az első, 44 lakásos tömbházat a Fások utcai Fortuna Parkban, amelyet azóta még egy hasonló követett az év elején – tudtuk meg. Ott a harmadik társasház is már szerkezetkész állapotban van, elkészültek a falazással, várhatóan decemberben elkezdődhet a lakók beköltözése, ezt követően látnak hozzá a negyedik tömbház építésének – vázolta az üzletember. A székelyudvarhelyi Fortuna Park hat ilyen lakóépületet tartalmaz majd.
Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.
Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.
A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
1 hozzászólás