
A Ligetben levő fedett jégpálya 70 százalékban van kész. Hét éve semmi nem történik benne
Fotó: Rab Zoltán
Újrakezdik a munkálatokat a marosvásárhelyi Ligetben a fedett korcsolyapályánál, és előreláthatóan már idén nyáron a város tulajdonába kerül a sportcsarnok is, amely szintén felújításra szorul. A városi stadion esetében az elkezdett felújítások ideiglenesen szünetelnek, a városvezetés keresi a megoldást, hogy ne az eddigi tervek szerint és ne a városi költségvetésből történjen a javítás.
2021. március 05., 10:062021. március 05., 10:06
Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán többek között a fedett korcsolyapálya sorsáról beszélt csütörtökön. Felidézte, hogy a munkálatokat 13 évvel ezelőtt kezdték el, 70 százalékban végezték el, és 2013-ban leállították. A városvezető elmondta, egyeztetett Novák Károly Eduárd ifjúsági és sportminiszterrel, kihangsúlyozva, a városnak fontos, hogy mielőbb folytassák a félbemaradt beruházást. Ehhez szükség van egy helyi tanácsi határozatra, amely alapján a város átadja az épület alatti területet a minisztériumnak; ennek elfogadására előre láthatóan a március végi tanácsülésen kerülhet sor. Ezután a szakminisztérium és az Országos Befektetési Alap (CNI) térfelén lesz a labda, ők kell elkezdjék a munkálatokat. A fedett jégpályát és az általa elfoglalt területet a munkálatok befejezése után átadják majd a városnak.
A sportminiszterrel való egyeztetések során Soós Zoltán azt is sürgette, hogy kerüljön át a város tulajdonába a Ligetben lévő sportcsarnok, amelyet most a Maros Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság adminisztrál. A miniszter elmondta – tudtuk meg –, hogy országosan át fogják adni ezeket a létesítményeket az önkormányzatoknak, így várhatóan már a nyár folyamán a város tulajdonába kerülhet a sportcsarnok. Soós szerint a nagy méretű épületben alapos felújításokat kell végezzen a város.
Megkérdeztük, hogy mi történik jelenleg a szintén a Ligetben levő városi stadionnal. Mint korábban beszámoltunk róla, Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala feljelentést tett az Országos Korrupcióellenes Ügyészségnél (DNA) az ott dolgoztató cég ellen. Soós Zoltán ennek kapcsán elmondta, az ott dolgoztató cég 2,5 millió lejre vásárolt alapanyagot, de ezek nem voltak ott a helyszínen, és csak azután kezdték odaszállítani, miután a városvezetés helyszíni terepszemlét tartott. A polgármester megjegyezte, nemcsak ez az egyetlen rendhagyó mozzanat a városi stadion felújításával kapcsolatban, hanem például az is, hogy bár az alap megerősítését végzik, a cég hőszigetelő nyílászárókat is vásárolt. Azt is elmondta, hogy rendkívüli összegre, 38 millió lejre becsülte az előző városvezetés a felújítást (amit a helyi költségvetésből kellene finanszírozni), ám még így se lenne újszerű a létesítmény. Soós Zoltán azt mondta, mindenképp keresik a békés megoldást a kivitelezővel egy esetleges szerződésbontásra vagy átalakításra, hiszen a városnak az az érdeke, hogy egy nagylélegzetű tervet készíttessen, és lehetőleg ne helyi pénzből, hanem európai uniós pályázatból újíttassa fel a lerobbant állapotú sportlétesítményt.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
szóljon hozzá!