
Fotó: Gergely Imre
Élénk színű vonalakat festettek az útra a gyergyószentmiklósi Virág negyed északi részén csütörtökön reggel, ez jelzi a vízelvezetést és a csatornázást végző cégnek, hogy hol kell haladnia az új vízvezetéknek, és egyben jelzés arra is, hogy újrakezdődik a munka.
2020. augusztus 13., 17:172020. augusztus 13., 17:17
2020. augusztus 13., 17:542020. augusztus 13., 17:54
Folytatják a vízhálózat felújítását a Virág lakónegyedben is. Csütörtökön az összes érintett közmű szolgáltató illetékesei együtt jelölték ki az új vezetékek nyomvonalát. Szükség volt a helyszíni egyeztetésre, hiszen
Mostmár gördülékenyen haladhat a munka – ígéri a kivitelező.
A Virág negyedben június közepén kezdődött el a vízvezetékek cseréje annak az egész várost érintő beruházás részeként, amely során 30 kilométernyi hálózat újul meg. Azonban alig pár nap után a kivitelező összepakolt és elhagyta a helyszínt.
Az itt dolgozó alvállalkozás azonban pár nap után egy másik helységbe vonult át, egy munkagödröt hagyva maga után. Gyergyószentmiklós polgármestere a múlt héten a helyszínen nyilvánosan adott ultimátumot a fővállalkozónak:
Az azóta zajlott egyeztetések hatásosak voltak, visszatért a kivitelező, és nem kell átirányítsák a Virág negyedbe a jelenleg más utcákban dolgozó cégek munkacsoportjait.
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere megjegyezte, korábban is tapasztaltak hiányosságokat a kivitelezés során,
A Virág negyedbe visszatérő cég illetékese elmondta, a tömbházak között a más közművek vezetékeire vigyázva naponta 20-30 méternyi szakaszon végzik el a vezetékcserét és a kiásott munkagödrök visszatemetését.
A városháza arra kéri a lakókat, hogy a vízvezeték-hálózat korszerűsítésével kapcsolatos észrevételeiket, kérdéseiket, kéréseiket továbbra is jelezzék s muszaki-igazgato@gyergyoszentmiklos.ro e-mail címen vagy a 0266-364 494-es telefonszámon, hogy mihamarabb kezelni tudják azokat.
Az idei év első négy hónapjában 737.682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
szóljon hozzá!