
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Rossz időre figyelmeztető vörös, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2024. november 22., 12:192024. november 22., 12:19
A meteorológusok szerint pénteken 14 óráig Krassó-Szörény, Hunyad, Fehér, Szeben, Brassó, Argeş és Dâmboviţa megye 1700 méteres magasság fölötti területeire vörös riasztás érvényes az erős szél miatt. Itt
Krassó-Szörény, Temes és Arad megyére narancssárga riasztás érvényes szintén 14 óráig, itt 70-90 km/órás sebességgel fújhat a szél – ismerteti a figyelmeztető előrejelzést az Agerpres hírügynökség.
Pénteken 20 órától a Déli-Kárpátokban, valamint a Nyugati- és a Keleti Kárpátokban is narancssárga riasztás lesz érvényben, a 80-120 km/órás szél mellett itt havazás is várható,
Pénteken 20 órától a nyugati, az északi, a központi és a keleti országrészben megerősödő szélre, havazásra, hóviharokra figyelmeztető sárga riasztás lesz érvényben. A hegyekben, valamint Máramarosban, Moldva északi részén és Erdélyben is havazni fog.
Szombaton 10 és 23 óra között sárga riasztás lesz érvényben Erdély és Olténia déli és nyugati részén, valamint Dobrudzsa, Moldva és Munténia bizonyos területein, ahol 50-70 kilométeres óránkénti sebességgel fújhat a szél.
Ugyanakkor az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el három folyó vízgyűjtő területére. A hidrológusok közlése szerint pénteken 16 órától szombat 10 óráig a vízállás meghaladhatja az elsőfokú készültségi szintet a következő folyók vízgyűjtő területén (zárójelben a megyék): Maros (Hunyad és Arad), Béga (Temes), Temes (Krassó-Szörény, Temes).
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
Régi lőszerelemet emeltek ki és szállítottak el Csíkszentkirályról Hargita megyei tűzoltóság kötelékében dolgozó tűzszerészek. A háborús időkből fennmaradt eszközre a vízhálózat cseréjén dolgozó munkások találtak rá.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
szóljon hozzá!