
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A kampány október 14-ig tart Marosvásárhelyen. Mostantól kidobhatja a régi bútorokat, például asztalokat, szekrényeket, székeket, kanapékat, foteleket, ágyakat, matracokat, festményeket, állatketreceket, játékokat, ajtókat, ablakokat, tükröket, szőnyegeket és ablakrácsokat.
2023. szeptember 24., 12:002023. szeptember 24., 12:00
Marosvásárhely meghatározott pontjain speciális konténereket helyeznek ki azoknak, akik meg akarnak szabadulni ettől a hulladéktípustól.
A konténerek kihelyezésének helyszíneit és a rendelkezésre álló időtartamot előre bejelentik a lakosságnak. Arra kérünk mindenkit, hogy
Az egyéb hulladéktípusok (például elektromos, elektronikai, háztartási vagy zöldhulladék) begyűjtését szintén időszakosan végezzük és erről előzetes tájékoztatást adunk.
Szeptember 21–23. között folytatjuk a November 7 és a Kosárdomb negyedekben, illetve Meggyesfalván, a Bodoni és Dózsa György utcákban a következő helyszíneken:
1989. december 22. utca, az UNIC útkereszteződésnél,
Făget utca és a Székely Vértanúk kereszteződésénél,
Gheorghe Marinescu utca, a Mihai Eminescu Ház előtti parkolóban,
Nyár utca, a Szovjet hősök temetője mellett,
Victor Babeș utca, a katonai egység épülete melletti parkoló,
I. Mihály király utca, a Köztársaság utcai park mellett,
A Diófa és a Munkás utcák kereszteződésénél,
Raktár utca, a volt cukorgyár előtti parkoló (a Maurer Komplexummal szemben).
#Marosvásárhely újrahasznosít!
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati Osztály
(X – Fizetett hirdetés)
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.