
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Az akció június 5-ig tart, és felváltva gyűjtenek a város különböző területein.
2024. május 13., 19:002024. május 13., 19:00
2024. május 13., 19:142024. május 13., 19:14
A lomtalanítás keretében régi bútorokat, például asztalokat, szekrényeket, székeket, kanapékat, foteleket, ágyakat, matracokat, festményeket, állatketreceket, játékokat, ajtókat, ablakokat, tükröket, szőnyegeket és ablakrácsokat stb. lehet kidobni.
Arra kérünk mindenkit, hogy csak nagyméretű hulladékokat tegyenek a kihelyezett konténerekbe.
Május 13–15. között a következő helyszíneken lesznek konténerek (Meggyesfalva–Szabadság utca, Bălcescu–Hadsereg tér, Ady Endre–Szabadság utca, Ady Endre utca a Tudor Vladimirescu utcáig):
Állomás tér, az oldalsó parkolóban;
a Szabadság utca és a Ion Heliade-Rădulescu utca sarka;
Kultúrház utca, a sportpályák mellett (a Felszabadulás utcánál);
Băneasa utca, az újonnan épült ANL tömbházak mellett;
Levendula utca, a vasútvonal mellett;
Hadsereg tér, a piac parkolójában, az orosz piacnál;
Harcsa utca, a vasút melletti parkolóban;
Ady Endre utca, a játszótér és a földalatti szemétgyűjtő hely közelében.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati osztály
(X – fizetett hirdetés)
Új kulturális fesztivál indul útjára Gyergyószentmiklóson és a Gyergyói-medencében: március 16–29. között jönnek a Gyergyói Bábos Hetek. Ennek keretében óriásbábok is megjelennének a város utcáin, a közösség kreativitását tükrözve.
Az áfanövelés miatt mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a városlakóknak a hulladékszállításért, miután a helyi tanács csütörtöki ülésén jóváhagyta az új díjszabásokat. A drágulás mellett azonban pozitív hírekről is beszámolt a városvezetés.
A romániai polgárok továbbra is az egyházban és a hadseregben bíznak a legnagyobb mértékben, miközben a parlament a bizalmi rangsor utolsó helyén áll – derül ki az INSCOP Research közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
Csapadék várható és időnként a szél is megerősödik az ország nagy részén vasárnap estig. Hétvégétől aztán jelentősen lehűl az idő, vasárnapra virradóan mínusz 14–10 Celsius-fokis is visszaeshet a hőmérséklet. A fagyos idő jövő hét szerdáig kitart.
A romániai polgárok elsősorban a jövedelmek növekedését, új munkahelyek teremtését és az ukrajnai háború befejezését várják 2026-tól – derül ki az INSCOP Research barométer típusú közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
A CNSLR Frăția szakszervezeti szövetség szerint a betegszabadság első napjára járó juttatást megszüntető sürgősségi kormányrendelet sérti a munkavállalók jogait, ezért arra kérte az ombudsmant, hogy támadja meg a jogszabályt az alkotmánybíróságon.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség Adriana Georgescut, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerint nincs vita a kormánykoalíción belül a közigazgatási reformról, amelyet azonnal elfogadtatnak, amint lezárul a gazdaságélénkítő csomag megvitatása – nyilatkozta a tárcavezető szerdán Odobești-ben.
Mit tehetünk, amikor a táblagép és a telefon lesz a gyerekünk legjobb barátja? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt a digitális világ és a valódi gyerekkor között? – ezekre a kérdésekre keresi a választ Vida Ágnes pszichológus székelyföldi előadókörútján.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.