
Fotó: Soós Zoltán/Facebook
Idén is folytatódik a munkaügyi minisztérium országos programja, amely jelentős anyagi támogatással segíti a meddőséggel küzdő párokat és egyedülálló nőket a gyermekvállalásban.
2025. április 24., 19:432025. április 24., 19:43
2025. április 24., 19:442025. április 24., 19:44
A program keretében egy 15 ezer lejes támogatás igényelhető. A támogatást két különböző összegű utalvány formájában kapja meg az igénylő: 5 ezer lej a gyógyszereket, 10 ezer lej pedig az orvosi beavatkozásokat fedezi. A jelentkezések elektronikusan nyújthatók be, a pályázók a beérkezés sorrendjében részesülnek a támogatásban – írja az Agerpres.
„A tavalyi eredmények is egyértelműen igazolják:
Az eddig résztvevők 62 százaléka a 30 és 39 év közötti korosztályból került ki – sokan épp ebben az életszakaszban készülnek családalapításra” – idézte Derzsi Ákos államtitkárt az RMDSZ csütörtöki közleménye.
Célja, hogy enyhítse a meddőséggel küzdők terheit, és hozzájáruljon a születésszám növeléséhez egy elöregedő, csökkenő népességgel szembenéző társadalomban – tette hozzá az államtitkár.
Lesz-e pénz mezőgazdasági támogatásokra, lesz-e pénz aszfaltra? – ezekről a témákról és más fontos kérdésekről beszélt Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő a Rádió GaGának adott interjúban.
A koalícióban szerdán lezárják a tárgyalásokat a bírói és ügyészi különnyugdíjakkal kapcsolatos törvénytervezetről – jelentette ki kedden Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem tért haza kedden az iskolából egy 12 éves lány Marosvásárhelyen. Aki bármit tud róla jelezze a hatóságoknak.
Háromszintes, panorámakabinnal ellátott hegyi menedék építése kezdődik meg a Bodoki-hegységben. Kovászna Megye Tanácsa egy marosvásárhelyi építő céggel kötött szerződést a kivitelezésre.
Villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Mikefalvához tartozó Abosfalván kedd délután. Az autóban utazók közül hárman sérültek meg, egyik életveszélyesen, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
Sztrájkőrséget állnak szerdán az oktatási minisztérium épülete előtt a tanügyi szakszervezetek, amelyek szerint a kormány újabb jogszabályt készül elfogadni a tanügyben dolgozók fizetésének csökkentéséről.
Adománygyűjtő akciót szervez a Vöröskereszt Hargita megyei szervezete Csíkszereda több pontján november 22-23. között. A csomagokat karácsonyra a rászoruló családok közt osztják szét.
A megszokotthoz képest is igényesebb kivitelezésben, gazdagabb tartalommal rukkolt elő a Székely Kalendárium. A 2026. évre szóló kiadásból többek között az is kiderül, mire készül a székely Bonnie Tyler, és miben rejlik a székelyvarsági sajt titka.
Számos felvételt tett közzé a Meteoplus Facebook-oldal az ország különböző pontjairól, ahol a csapadék havazásba váltott át a lehűlés következtében.
A Székelyföld autonómiastatútumával kapcsolatos törvénytervezet nem Románia ellen irányul, és semmiképpen sem elszakadásról szól – jelentette ki kedden Csoma Botond RMDSZ-es képviselő.
szóljon hozzá!