
Szijjártó Péter és Kelemen Hunor. Erős bukaresti magyar képviseletben érdekeltek.
Fotó: Haáz Vince
A közösség és a térség, Erdély, Székelyföld gazdasági fejlődése, új munkahelyek létrehozása román érdek is, éppen ezért folytatni szeretnék az erdélyi gazdaságfejlesztési programot – hangsúlyozta Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere Marosvásárhelyen. Arra buzdította a magyar közösség tagjait, hogy menjenek el szavazni.
2020. december 02., 17:392020. december 02., 17:39
2020. december 02., 18:062020. december 02., 18:06
Maros megyében járt villámlátogatáson szerdán Szijjártó Péter, aki többek között a Pro Economica Egyesület által lebonyolított erdélyi gazdaságfejlesztési program keretén belül támogatott cégeket is meglátogatott.
Soós Zoltánnal, Marosvásárhely polgármesterével is találkozott Szijjártó Péter
Fotó: Haáz Vince
Kelemen Hunor szerint azt szeretnék, hogy a december 6. választások után erős parlamenti képviselete legyen az RMDSZ-nek. Kelemen elmondta: tudja, hogy sokan félnek elmennek szavazni, pedig ezt meg lehet tenni biztonságban is. Kiemelte, hogy
A magyar külügyminiszter Bethlen Gábor nemrég felállított szobrát is megkoszorúzta
Fotó: Haáz Vince
Szijjártó Péter kihangsúlyozta: Magyarország nem szereti, hogy külföldről beleszólnak a belügyeibe, így semmiképp nem azért jött Romániába, Marosvásárhelyre, hogy beleszóljon a belügyekbe, ezekről az román állampolgároknak kell dönteniük. De mivel a román állampolgárok közül sokan magyar nemzetiségűek,
„Minél erősebb lesz az érdekképviselet Bukarestben, annál jobban hallhatja a hangját a magyar közösség. Mi érdekeltek vagyunk Magyarország és Románia együttműködésében, a jó partneri viszony megőrzésében, fejlesztésében. Románia a negyedik helyet foglalja el Magyarország exportpiacán, évente 45 milliárd eurónyi árut és szolgáltatás biztosít Magyarország Romániában” – említette.
Fotó: Haáz Vince
A külügyminiszter arról is beszélt, hogy továbbra is figyelembe veszik az RMDSZ kérését, hogy a helyi közösségeket gazdaságilag erősítse meg a magyar kormány.
Maros, Kovászna és Hargita megyében 53 mezőgazdasági és élelmiszeripari nagyberuházást támogatott a magyar kormány az erdélyi gazdaságfejlesztési programján keresztül, s ezt folytatni kívánjuk, újabb 6,5 milliárd forintnyi támogatást biztosítunk erre. De az elmúlt öt évben 6045 erdélyi gazdaságfejlesztési pályázatot támogattunk, 135 milliárd forinttal.
– fejtette ki Magyarország külügyminisztere.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
1 hozzászólás