
Fotó: Maros Megyei Tanács sajtóirodája
Biztonságos, korszerű úthálózatot építünk a megyében. Az elmúlt időszakban elkezdett modernizálásokat folytatjuk. A következő 4 évben is legkevesebb 100 kilométernyi megyei utat fogunk korszerűsíteni úgy, hogy a megye minden szegletében történjen beruházás.
2024. május 15., 10:452024. május 15., 10:45
Biztonságos, korszerű úthálózatot építünk a megyében. Az elmúlt időszakban elkezdett modernizálásokat folytatjuk. A következő 4 évben is legkevesebb 100 kilométernyi megyei utat fogunk korszerűsíteni úgy, hogy a megye minden szegletében történjen beruházás. Teljesen felújítjuk a Marosszentkirály–Mezőbánd, az Ernye–Szováta, illetve a Nyárádtő és Ákosfalva közötti szakaszt.
Az elmúlt 4 évben megépült a mezőségi és a nyárádmenti vízhálózat,
és 4 községben építünk szennyvízhálózatot Marosugrán, Kerelőszentpálon, Ádámoson és Mezőpanitban.
Modern, jól felszerelt és mindenki számára elérhető egészségügyi rendszert építünk. A következő 4 évben több kórházat is felújítunk. Korszerűsítjük a Maros Megyei Klinikai Kórházhoz tartozó járóbeteg-rendelőket, a tüdőklinikát, az urológiai klinikát és a megyei kórház intenzív terápiás (ATI) osztályait.
Fotó: Maros Megyei Tanács sajtóirodája
„A Maros Megyei Tanácshoz tartozó kórházakat rendre felújítjuk. Megnyert pályázataink és előkészített terveink vannak ezeknek a beruházásoknak a megvalósítására.
– nyilatkozta Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke.
A Megyei Tanács saját költségvetéséből idén 31,2 millió lejjel járul hozzá a megyei klinikai kórház beruházásaihoz.
A Maros Megyei Tanács folytatja a Marosvásárhelyi Repülőtér fejlesztését.
Folyamatban van egy 35 millió euró értékű nagy beruházás, amelynek keretében fejlesztjük a repülőparkolót és bővítjük az utasterminált. Folyamatosan tárgyalunk a légitársaságokkal új járatok indításáról. A nyári időszakban több járat is indul Marosvásárhelyről a Tarom, a Bees Airlines, a Corendon Airlines és a SKY Express charter járatai.
Maros Megyei Tanács Sajtóirodája
(X – fizetett hirdetés)
Az elmúlt 35 évben több mint 4,16 millió fővel csökkent Románia lakossága – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) elnöke, Tudorel Andrei által kedden közzétett elemzésből.
A munkaügyi minisztérium illetékesei feljelentik az ügyészségen azokat a személyeket, akik a gyanú szerint csalással szereztek fogyatékossági igazolást – közölte kedden a Facebook-oldalán Florin Manole.
Rendkívüli intézkedésekkel készülnek az ország déli részén a nehéz időjárási körülményekre. Ha egy mód van rá, most ne utazzunk a narancssárga riasztás alatt álló megyékbe, de közben Székelyföldre is visszatért a tél.
A legfelsőbb bíróság helyt adott Dan Șova semmisségi panaszának és érvénytelenítette a Szociáldemokrata Párt (PSD) korábbi szenátorának korrupciós perében hozott ítéletet.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.