
Tavaly új aszfaltburkolatot kapott a piacot övező úttest, idén maga a piactér következik.
2024. április 09., 10:002024. április 09., 10:00
Annak érdekében, hogy a felújítás kevesebb kellemetlenséget okozzon, a kövesdombi piac aszfaltozását két ütemben végzik, így nem kell lezárni azt.
A munkálatok becsült időtartama előreláthatólag 5 nap, április 15-től április 20-ig.
Ez alatt az idő alatt a helyi termelők és kereskedők a megfelelő körülmények között folytathatják tevékenységüket, szolgáltatásaik és termékeik továbbra is elérhetőek lesznek a vásárlók számára.
Biztonsági és kényelmi megfontolásokból a munkaterületet körülhatárolják és leszigetelik. A munkálatok alatt a piac területén ideiglenes parkolási korlátozásokra kerülhet sor.
Ez a kezdeményezés a Piacigazgatóság beruházási programjának része.
Elnézést kérünk mind a piac használóitól, mind a közeli tömbházak lakóitól a munkálatok során felmerülő kellemetlenségekért, és köszönjük megértésüket.
Bel- és külkapcsolati osztály
(X – fizetett hirdetés)
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.