
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A korábbi naphoz hasonlóan vasárnap is két koronavírussal összefüggésbe hozható haláleset történt Hargita megyében, az esetszám viszont a hétvégi alacsonyabb tesztelési kapacitás hatására csökkent. A fertőzöttségi arány tovább emelkedett, de az országban Hargita megyében a legalacsonyabb ez az érték.
2021. szeptember 26., 15:362021. szeptember 26., 15:36
A korábbi napokhoz képest kevesebb, 22 új koronavírus-fertőzést igazoltak vasárnap Hargita megyében, ezzel 8830-ra nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett két haláleset is történt, így a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma 512-re növekedett.
A gyógyultak száma 12-vel nőtt az elmúlt 24 órában, ezáltal eddig összesen 7938-an győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi és maroshévízi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 137 (egy nappal korábban 121 volt ez az érték), otthoni elkülönítésben 253-an vannak, házi karanténban pedig 500-an tartózkodnak a megyében.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében egy páciens esetében sem kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.