
Fotó: Veres Nándor
Több, eddig veszélyesnek számító gyalogátjárót világítottak meg, de lakóövezetekben is új fények gyúltak Csíkszeredában az idén elvégzett közvilágítási rendszerbővítés nyomán. Egy esti körúton viszont azt is láttuk, hogy van még tennivaló.
2022. szeptember 22., 11:312022. szeptember 22., 11:31
2022. szeptember 22., 13:282022. szeptember 22., 13:28
Esti körútra hívta a sajtót a csíkszeredai polgármesteri hivatal, hogy bemutassák, az idén történt fejlesztések, bővítések milyen változásokat jelentenek a város közvilágítása terén. Korodi Attila polgármester bevezetőjében megjegyezte:
Fotó: Veres Nándor
Amellett, hogy a város stratégiai célja a közvilágítási rendszer korszerűsítése, ezért is pályáztak a Környezetvédelmi Alaphoz több mint 5 millió lejes támogatásért energiahatékony izzók beszerzése érdekében, saját költségvetésből is minden évben költenek a rendszer bővítésére, és karbantartásra.
Fotó: Veres Nándor
Ezt tovább folytatják, egy újabb közbeszerzés van folyamatban – ismertette a polgármester. A változás jól látszik a Pacsirta sétányon, az Országos Lakásügynökség (ANL) által épített tömbházak környékén, ahol korábban alig volt néhány égő, most társasházak közötti övezet is jól meg van világítva.
Fotó: Veres Nándor
Szintén gyalogátkelőket világítottak meg a Szív utcában, ahol még sok a tennivaló, mivel az utca nagy része sötétben marad.
Megvilágított gyalogátjárók segítik a közlekedést
Fotó: Veres Nándor
Mint a városvezető közölte, a Nagy István festő utca tervezett felújításával ezen részen is megújul a közvilágítás. A Brassói úton is tovább bővült a megvilágított gyalogos átkelők sora a beruházás során.
Az említett összegből idén 46 új lámpaoszlopot állítottak, és 50 új világítótestet szereltek fel.
Fotó: Veres Nándor
A karbantartás során, amelyre 162 000 lejt költöttek, új oszlopokat és izzókat szereltek a Baromtér utcában, a taplocai, Rét utcai borvízforrás melletti parkban, a vasúti felüljáró híd mellett, ugyanakkor
Fotó: Veres Nándor
A következőkben a Hősök, Malom, Nyírfa, Jókai Mór, Somlyó és Tanorok utcákban folytatódik a hálózatbővítés, összesen 45 lámpaoszlop állítása van tervben, a szükséges világítótestekkel együtt – tudtuk meg.
Kérdésünkre Korodi Attila egyértelművé tette, noha a jelen helyzetben energiatakarékosságra van szükség, a csíkszeredai közvilágítást nem fogják kikapcsolni kisebb időszakokra sem, mint mondta, a közbiztonság fenntartása miatt erre szükség van, azzal együtt is, hogy többletkiadásokkal számolnak.
Fotó: Veres Nándor
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
szóljon hozzá!