
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Még a rendkívül alacsony vasárnapi értéknél is kevesebb új koronavírus-fertőzést igazoltak hétfőn Hargita megyében, és hosszú idő után egyetlen haláleset sem történt a térségben.
2020. november 23., 13:362020. november 23., 13:36
2020. november 23., 13:372020. november 23., 13:37
Mindössze 13 új koronavírus-fertőzést igazoltak hétfőn Hargita megyében, ezzel 4376-ra nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Ezúttal nem történt újabb haláleset, így a járvány kezdete óta továbbra is 169 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.
Gyógyultnak 46 személyt nyilvánítottak az elmúlt 24 órában, ezáltal 3493-ra emelkedett a fertőzést eddig legyőzők száma. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 197, otthoni elkülönítésben 517-en vannak, házi karanténban pedig 1220-an tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal két páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában, amelyből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 1,89 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt 14 nap adatai alapján.
Az elmúlt huszonnégy órában 4207 új koronavírusos esetet regisztráltak Romániában.

4207 új koronavírusos esetet regisztráltak Romániában az elmúlt huszonnégy órában. Az új eseteket 9938 tesztből mutatták ki, a fertőzöttségi arány 42,3 százalékos. A koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 130-cal nőtt, míg jelenleg 1160 pácienst kezelnek intenzív osztályon.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
1 hozzászólás