Fotó: Pinti Attila
Székelyföldön állomásozik a Petőfi-busz. A Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállításának célja, hogy minél több emberhez juttassa el élményszerűen Petőfi életművét és mutassa be életútját.
2023. június 18., 20:242023. június 18., 20:24
A csíkszeredai állomáson Szikora Patricia, a Petőfi Irodalmi Múzeum múzeumpedagógusa beszélt a Székelyhonnak a vándorkiállításról.
A vándorbusz a további program szerint június 19-én Kézdivásárhelyen, 20-án Kovásznán, 21-én Négyfaluban, 22-én Sepsiszentgyörgyön, 23-án Baróton, 24-én és 25-én Székelyudvarhelyen, míg 26-án Farkaslakán állomásozik.

Tizenegy székelyföldi településre gördül be június 14-26. között az a múzeumbusz, amelyben a Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállítása tekinthető meg. Az utazókiállítás célja, hogy minél több emberhez juttassa el Petőfi életművét és mutassa be életútját.
A múzeumbuszt Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusával és a Sepsiszentgyörgyi Liszt Intézettel partnerségben hozta el Székelyföldre a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Csíkszeredába érkezett a hétvégére a Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállítása, ami még vasárnap tekinthető meg a hargitai megyeszékhelyen, mielőtt továbbmenne Kézdivásárhelyre.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!