
Az udvarhelyszéki városokban leginkább útjavításokra kellene pénz
Fotó: Barabás Ákos
Udvarhelyszék három városának önkormányzatai nagyrészt útjavításokra igényeltek pénzt a regionális és fejlesztési minisztérium Helyi Fejlesztések Országos Programjában (PNDL) benyújtott pályázatokban. Az útkarbantartások mellett szennyvízhálózat bővítésére, kórházi gyermekosztály felújításra és óvodaépítésre összeállított terv is szerepel az igénylésekben.
2017. március 22., 12:252017. március 22., 12:25
A székelyudvarhelyi önkormányzat több mint tizennégymillió lej értékű finanszírozásra nyújtott be négy pályázatot a PNDL programban. A II. Rákóczi Ferenc utcai szennyvízhálózatot bővítenék, ugyanakkor a Szejkefürdő területén és környékén található ivóvíz- és szennyvízhálózat bővítésére is összeállították a dokumentációt.
Orbán Árpád, Székelyudvarhely alpolgármestere elmondta, úgy látja, ebben a programban az első két projektnek van nagyobb esélye a finanszírozásra. Az önkormányzat fontosnak tartja, hogy különböző projektek legyenek megfelelően előkészítve, hogy időben élni tudjanak az alkalommal, ha lehetőség adódik a pályázásra.
– mondta el Rafai Emil, a település polgármestere. A pálya értéke hatszázezer lej körül van, a közvilágítási beruházásé több mint hétszázezer lej, útjavításra több mint hétmillió lej értékben pályáznak. A polgármester kérdésünkre azt is elmondta, bíznak abban, hogy meg is kapják a projektek kivitelezéséhez szükséges összegeket.
A szentegyházi önkormányzat hat beruházási terv megvalósítására igényelt támogatást – tudtuk meg Molnár Tibor polgármestertől.
Szentegyházán is nagy szükség lenne az utak felújítására, ennek érdekében két beruházási tervet is előkészítettek. Az egyik tizenkét utca korszerűsítését foglalja magában, a beruházás értéke több mint tizenkétmillió lej.
Bár az önkormányzat épületének felújítása a prioritás szempontjából az utolsó helyen áll, mégis szükség lenne rá, főként az elektromos hálózat cseréjére, hiszen sokszor a számítógépeket sem tudják rendesen ellátni árammal – panaszolta Molnár Tibor. Ugyanakkor a fűtésrendszeren is javítani kellene, és a falak is repedezettek, valamint szigetelnének is. Erre kevéssel több mint kétmillió lejre volna szükség, de már
– fűzte hozzá a polgármester.
Belép a lakossági gázszolgáltatás piacára a legnagyobb román gázipari vállalat, a Romgaz – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál cikke alapján.
Az üzemanyag literenkénti ára akár a 10 lejt is elérheti Romániában, ha a kőolaj világpiaci ára hordónként 120–130 dollárra emelkedik, és tovább nő a gázolaj tonnánkénti ára – jelentette ki kedden Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Rakéták robbanására ébredtek Dubajban: egy székelyföldi származású, ott élő férfi a Rádió GaGának mesélt arról, milyen volt testközelből megtapasztalni a Közel-Keleten kiéleződött konfliktus első óráit, és hogyan reagált a város a támadásokra.
A közlekedésügyi rendőrség válaszára vár a marosvásárhelyi önkormányzat, hogy kiderüljön mikor állhat újra munkába a szabálytalanul parkoló járműveket elszállító vontatóautó. A szolgáltatást január végén szüntették be.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
szóljon hozzá!