
Dolgoznak a földcsuszamlás helyszínén
Fotó: Haáz Vince
Kolozsvári szakemberhez fordult a marosvásárhelyi városháza, hogy kiderítse mi okozta a város segesvári bejáratánál keletkezett földcsuszamlást. Feltételezik, hogy a földgázszolgáltató által végzett vezetékcsere miatt vált használhatatlanná az E60-as út, mintegy 20 méteres szakaszon.
2022. szeptember 29., 19:262022. szeptember 29., 19:26
Mivel helyben nem volt szakember, Kolozsvárról érkezett csütörtökön egy geológus Marosvásárhelyre, hogy
Florian Moldovan, a városi közterület-kezelő szakosztály vezetője a Székelyhonnak elmondta, hogy szerdán zárták le a város Segesvár felőli bejáratnál az E60-as út megrongálódott részét.
Fotó: Haáz Vince
Moldovan szerint lehetséges, hogy a gázszolgáltató által, nem megfelelőképpen végzett munkálatok miatt történt mindez.
Fotó: Haáz Vince
„Az említett útszakasz szomszédságában a gázszolgáltató nemrég vezetéket cserélt.
Már kértem építkezési engedélyt, hogy amikor tudjuk mi a teendő, egyből nekifoghassunk a forgalmas útszakasz kijavításának. Amennyiben bebizonyosodik, hogy mulasztás történt peres úton fogjuk a javítás költségeit visszakérni a szolgáltatótól” – mondta az osztályvezető.
A helyszínen csütörtökön már méréseket végeztek, munkagép és szakemberek dolgoztak a probléma megoldásán.
Fokozott óvatosságra intik a városba, Segesvár felől érkezőket
Fotó: Haáz Vince
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
szóljon hozzá!