
Sötétbe borul a Promenád is Csíkszeredában március 26-án este. Archív
Fotó: Kristó Róbert
Több székelyföldi város, közöttük Csíkszereda és Marosvásárhely is csatlakozik a Föld órája kezdeményezéshez és szombaton este lekapcsolják a közvilágítás, a közhivatalok fényeit. Arra biztatják a lakókat legyen ők is környezettudatosak és kapcsolják le a fényeket.
2022. március 26., 10:562022. március 26., 10:56
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala is csatlakozik szombaton, március 26-án a Föld órája elnevezésű akcióhoz, amely 2007-ben indult Sydneyből. Mára már több ezer település kapcsolódik be a kezdeményezésbe. A kampány keretében több nagyváros is sötétbe borul világszerte, hogy így figyelmeztessék az embereket a Föld erőforrásainak kiapadására. A Föld órája energiatakarékosságra és az életmód újragondolására buzdít eme globális környezetvédelmi kampány keretében, és az egyén felelősségére hívja fel a figyelmet.
Marosvásárhelyen szombaton 20:30 és 21:30 óra között kialszanak a fények a polgármesteri hivatal épületében. Az akcióhoz csatlakozik a marosvásárhelyi vár is.
Segesváron a fent említett időben, a középkori várban kapcsolják le a közvilágítást, így is emlékeztetve mindenkit, hogy fontos, hogy a Föld tartalékait óvjuk.
Csíkszeredában szombaton este 20.30 és 21.30 között szünetel a közvilágítás a Mikó-vár előtti téren, a Promenádon, a Szabadság téren és a Központi parkban.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
szóljon hozzá!