
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Marosvásárhely környéki termelők számára nyújtanak lehetőséget a vásárlókkal való találkozásra a Metropolisz Termékek Piacán a Liget parkolójában július 18-án, csütörtökön.
2024. július 17., 09:212024. július 17., 09:21
A Metropolisz Termékek Piaca nem csupán egy egyszerű vásár, hanem egy közösségi esemény, ahol a vásárlók találkozhatnak a termelőkkel, közvetlenül tőlük szerezhetik be a legjobb minőségű termékeket, és támogathatják a helyi gazdaságot –fogalmazott a Metropolisz Övezet Egyesület, az esemény szervezője. Mint magyarázták, azzal a céllal szervezik meg Marosvásárhelyen csütörtökön a Liget parkolójában a Metropolisz Termékek Piacát, hogy teret biztosítsanak a város metropoliszövezetben élő termelőknek.
Az esemény 10 és 18 óra között fog zajlani, amely kiváló alkalmat kínál arra, hogy megismerjék a helyi terméket, friss zöldségeket, gyümölcsöket, házi készítésű élelmiszereket és kézműves termékeket a résztvevők.
A piacon belül a vásárlóknak lehetőségük lesz falatozni is, mivel az eseményen egy szakács a helyi termelők által kínált alapanyagokból készült ízletes fogásokkal lepi meg a résztvevőket.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
szóljon hozzá!