
Az egykor a csomafalviakat is edző Erőss Géza és csapata
Fotó: Tamás Gyopár
Oklevelekkel jutalmazták a gyergyócsomafalvi lovassport elindítóit a vasárnap ötödik alkalommal megtartott Lovas Napon.
2017. október 09., 14:412017. október 09., 14:41
Eső ugyan nem esett, viszont a hat Celsius-fok sokkal kevesebbnek érződött a csomafalvi Nagymezőn, a lovaspályán. Ennek ellenére, aki kíváncsi volt, kilátogatott a vasárnapi Lovas Napra, amelyet ötödik alkalommal szervezett meg Bege Árpád és családja, segítőivel.
A tíz órától kezdődő rendezvényen a voltizsbemutató vonzotta a tekinteteket. Tizennégy csíki lány mutatott be tornagyakorlatokat a lovon, a legkisebb közülük mindössze ötéves. A főszervező egykori oktatója, Erőss Géza tanítványainak tapsolhatott a nagyérdemű.
A csomafalvi tekvandócsoport bemutatója előtt elhangzott, a hat éve működő csoportot Lőrincz Levente egydanos fekete öves edző irányítja, és hogy máshol nincs lehetőségük e sport művelőinek a bemutatkozásra.
Oklevelekkel jutalmazták a szervezők a gyergyócsomafalvi lovassport elindítóit, támogatóit, emlékeztek azokra, akik már megtértek teremtőjükhöz. Múltidézőként elhangzott,
és kiemelkedő eredményeket is elért az akkori csapat. Az elismerés jelét a kezdeményezőknek, valamint hozzátartozóiknak nyújtották át. Délután a fogatok viadala szerepelt műsoron, valamint rönkhúzató verseny.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
Az igazságügyi törvények felülvizsgálatára létrehozott munkacsoport második ülésén a felek többek között megállapodtak abban, hogy egy öt évre szóló tervet dolgoznak ki az igazságszolgáltatásban tapasztalható munkaerőhiány kezelésére.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
szóljon hozzá!