
Az erőszak, a bullying, a zaklatás és internetes zaklatás jelenségének a csökkentése a cél. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Fokozzák ettől a tanévtől kezdve a megelőző intézkedéseket, ami az iskolai biztonság megerősítését célozza. Tavaly ugyanis 43 bűncselekménynek minősíthető tettet jelentettek a Hargita megyei rendőrségnek, amelyeket az iskolákban, vagy azok környékén követtek el, legtöbb esetben testi erőszakot.
2023. szeptember 22., 19:292023. szeptember 22., 19:29
Országos szinten hét minisztérium összefogásával elfogadták az országos akciótervet (Planul Național Cadru de Acțiune) az iskolai biztonság növelésére. Ennek alapján Hargita megyében is kidolgozták a regionális akciótervet (Planul Teritorial Cadru de Acțiune), amelyet pénteken sajtótájékoztatón ismertettek a Hargita Megyei Rendőrfő-kapitányság kezdeményezésére.
a Hargita Megyei Tanfelügyelőségnek, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnak, a Hargita Megyei Csendőrségnek, a Hargita Megyei Tűzoltóságnak, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatalnak, Hargita Megye Tanácsának, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóságnak, a Hargita Megyei Drogmegelőző és Tanácsadó Központnak, az Országos Emberkereskedelem Elleni Ügynökség marosvásárhelyi regionális központjának, valamint a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóságnak.
Éppen ezért a rendőrség iskolai biztonság irodája (Birou Siguranța Școlară) fokozni fogja a megelőző akciókat az erőszak, a bullying, a zaklatás és internetes zaklatás jelenségének a csökkentése érdekében. Tudatosítják továbbá a tanulókban a bűncselekmények és szabálysértések következményeit, nemcsak a tettes, hanem az áldozat és a segítséget nyújtó szemszögéből is. Hargita megyében 438 tanintézet működik.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
szóljon hozzá!