
Az erőszak, a bullying, a zaklatás és internetes zaklatás jelenségének a csökkentése a cél. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Fokozzák ettől a tanévtől kezdve a megelőző intézkedéseket, ami az iskolai biztonság megerősítését célozza. Tavaly ugyanis 43 bűncselekménynek minősíthető tettet jelentettek a Hargita megyei rendőrségnek, amelyeket az iskolákban, vagy azok környékén követtek el, legtöbb esetben testi erőszakot.
2023. szeptember 22., 19:292023. szeptember 22., 19:29
Országos szinten hét minisztérium összefogásával elfogadták az országos akciótervet (Planul Național Cadru de Acțiune) az iskolai biztonság növelésére. Ennek alapján Hargita megyében is kidolgozták a regionális akciótervet (Planul Teritorial Cadru de Acțiune), amelyet pénteken sajtótájékoztatón ismertettek a Hargita Megyei Rendőrfő-kapitányság kezdeményezésére.
a Hargita Megyei Tanfelügyelőségnek, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnak, a Hargita Megyei Csendőrségnek, a Hargita Megyei Tűzoltóságnak, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatalnak, Hargita Megye Tanácsának, a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóságnak, a Hargita Megyei Drogmegelőző és Tanácsadó Központnak, az Országos Emberkereskedelem Elleni Ügynökség marosvásárhelyi regionális központjának, valamint a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóságnak.
Éppen ezért a rendőrség iskolai biztonság irodája (Birou Siguranța Școlară) fokozni fogja a megelőző akciókat az erőszak, a bullying, a zaklatás és internetes zaklatás jelenségének a csökkentése érdekében. Tudatosítják továbbá a tanulókban a bűncselekmények és szabálysértések következményeit, nemcsak a tettes, hanem az áldozat és a segítséget nyújtó szemszögéből is. Hargita megyében 438 tanintézet működik.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
szóljon hozzá!