
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A tűzoltóság tűzvédelmi ellenőrzéseket végez, a rendőrség a közbiztonságra vigyáz, a csendőrség pedig fokozottan jelen lesz az egyházi épületek és turisztikai övezetek környékén a húsvéti ünnepek idején Hargita megyében.
2025. április 16., 20:032025. április 16., 20:03
A Hargita megyei tűzoltóság hivatásos tűzoltói szolgálatban lesznek a húsvéti ünnep ideje alatt is – hangsúlyozta Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője, aki szerdán Csíkszereda főterén a többi rendvédelmi szerv képviselőjével közösen nyilatkozott arról, hogyan készülnek a hatóságok a húsvéti időszakra.
Elmondta, tűzvédelmi ellenőrzéseket is végeznek ebben az időszakban a Hargita megyei templomokban, azzal a céllal, hogy megelőzzék az esetleges vészhelyzeteket, amelyek a misék, istentiszteletek alatt fordulhatnak elő. A felügyelők különös figyelmet fordítanak a tűzoltókészülékek meglétére, a menekülési útvonalak szabadon tartására, az elektromos berendezések biztonságos használatára, valamint arra, hogy a tűzoltóautóknak szabad bejárása legyen és a külső tűzcsapok megközelíthetőek legyenek. A híveknek a tűzoltóság képviselője azt tanácsolta, hogy
Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság részéről több tanácsot is megosztott azzal kapcsolatban, hogy mire fontos odafigyelni a közelgő ünnepek biztonsága érdekében:
Ha zsúfolt helyre megy vásárolni, figyeljen személyes értékeire;
Autóját biztonságos helyen parkolja le, zárja le megfelelően, és ne hagyjon értéktárgyakat a járműben;
Ne fogyasszon alkoholt vagy más tiltott szereket, ha vezetni szándékozik, illetve ne üljön volán mögé, ha fáradt vagy egészségi állapota nem engedi;
Ha elutazik otthonról, zárja be a lakást, csukja be az ablakokat, kérjen meg egy megbízható személyt az otthon felügyeletére, és ne jelezze a közösségi médiában, hogy elutazott;
A gyalogosok kizárólag a járdán közlekedjenek, és csak kijelölt helyen keljenek át az úton – különösen sötétedés után;
Ne vigyenek veszélyes tárgyakat (fegyvereket, robbanóanyagokat, könnygáz-sprayt, stb.) zsúfolt helyekre;
Ne hagyják felügyelet nélkül a gyermekeket, időseket vagy háziállatokat;
Mindig tartsák be a terepen lévő rendőrök utasításait;
Ha olyan helyzetbe kerülnek, amely veszélyt jelenthet, vagy olyan cselekményt észlelnek, amely veszélyeztetheti a közrendet és köznyugalmat, hívják a 112-es segélyhívó számot.
Kósa Ervin-Attila, a Hargita megyei csendőrség szóvivője szintén arról beszélt, hogy az április 18–21. közötti időszakban megnövelt létszámban tartózkodnak majd a templomok környékén, a zsúfolt helyeken, valamint a vallási és kulturális eseményeken. Ugyanakkor
„Célunk a rendbontások megelőzése, a polgárok támogatása és a gyors beavatkozás szükség esetén” – emelte ki.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!