
A hivatalban már csak nyolc alkalmazott dolgozik
Fotó: Haáz Vince
Egyre feszültebb a hangulat Nyárádkarácsonban, ahol jelentősen megnőtt a koronavírussal fertőzött személyek száma és kilenc közalkalmazott, közöttük a nagyközség vezetői is otthoni elkülönítésben vannak.
2020. április 08., 18:392020. április 08., 18:39
Napok óta aggasztó hírek keringenek az Alsó Nyárádmentén, és az, hogy nincsenek konkrét számok arról, hogy egy-egy településen hány koronavírussal fertőzött személy van, csak duzzasztja a rémhíreket.
A Maros megyei prefektúrától kapott tájékoztató szerint keddtől Nyárádkarácson községben
A prefektus leszögezi, hogy elemezték a helyzetet és úgy találták, hogy a hivatalban maradt nyolc alkalmazott el tudja látni a legszükségesebb feladatokat, így nem lesz fennakadás a nagyközség életében. A közlemény szerint
A járványügyi felmérések még zajlanak. Közben a megyei sürgősségi esetek bizottsága arról döntött, hogy fokozott rendőri ellenőrzést léptetnek életbe a község területén és szigorúan vizsgálják a katonai rendeletek betartását.
Amennyiben a járványügyi helyzet szükségessé teszi újabb szigorításokra lehet majd számítani.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!