
Dorin Oltean és Cristian Boeriu segíti a prefektus munkáját
Fotó: Maros Megye Prefektusi Hivatala
92 személyről bizonyosodott be, hogy koronavírussal fertőzött Maros megyében, ez 36-al több, mint hétfőn. A fertőző betegségek klinikájára beutalt koronavírus-gyanús személyek száma is nőtt, elérve a 184-et.
2020. április 07., 17:012020. április 07., 17:01
2020. április 07., 21:072020. április 07., 21:07
Ez mindenképp erős növekedést jelent, hiszen hétfőn 174-en voltak a klinikákra beutalva, de ezek közül került ki a 36 új eset, így a fertőzésgyanús esetek száma tulajdonképpen 46-tal nőtt. Emelkedett az otthoni elkülönítésben levők száma is, hamarosan eléri a tízezret, jelenleg 9837-en kell otthonaikban maradjanak 14 napig. Az elmúlt 24 órában ketten kerültek otthoni karanténból, intézményes karanténba, ahol jelenleg 603-an vannak.

Háromszázhatvannal, 4417-re emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma Romániában az elmúlt nap alatt – jelentette be kedd délben a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Maros megyében közel kétszeresére nőtt a regisztrált fertőzöttek száma.
Péter Ferenc Maros megyei tanácselnök kedden rövid beszámolót tartott a koronavírussal kapcsolatos tudnivalókról és válaszolt a beküldött kérdésekre. Többek között megtudtuk, hogy a megyei tanács alárendeltségébe tartozó Maros Megyei Klinikai Kórháznak csaknem hatszáz alkalmazottja van,
Péter Ferenc azt is kiemelte, hogy tudomása szerint jelenleg négyezer teszt van a volt orvosi egyetem kutatóközpontjában, így mindenkit tesztelni tudnak, aki esetében ezt jóváhagyja a közegészségügyi igazgatóság.
Maros megye prefektusa, Mara Togănel felkérésére keddtől elvállalta a tanácsadói feladatokat Dorin Oltean nyugalmazott ezredes. Oltean a Maros Megyei Horea Vészhelyzeti Felügyelőség vezetője volt, és keddtől csatlakozott a prefektus csapatához. Mara Togănel korábban már felkérte Cristian Boeriut is, aki a marosvásárhelyi SMURD vezetője volt, hogy támogassa munkáját. A prefektus szerint a vészhelyzetekben különösen fontos a csapatmunka és a szakértők bevonása a döntéshozatalba.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
szóljon hozzá!