
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Fokozatosan lehűl az idő az előttünk álló két hétben, helyenként akár 10 Celsius-fokkal is csökkenhet a nappali csúcsértékek átlaga, és gyakran lehet esőre számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 29-e és szeptember 11-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2022. augusztus 29., 17:392022. augusztus 29., 17:39
Erdélyben és Máramarosban a jelzett időszak első felében fokozatosan lehűl az idő, szeptember 6-áig a nappali csúcsértékek átlaga a kezdeti 27 fokról 20–23 fokig csökken, éjszaka 7-11 fokig hűl a levegő. Szeptember 7-e és 10-e között aztán ismét melegebb lesz, mint ilyenkor általában, 23–26 Celsius-fokos maximumokkal és 10–15 fok közötti minimumokkal. Esőre gyakran lehet számítani, nagyobb mennyiségű csapadék augusztus 30-a és szeptember 1-je között, majd szeptember 4-én és 5-én várható.
A hegyekben a jelzett időszak első napjaiban a nappali csúcsértékek átlaga 18 és 27 Celsius-fok, az éjszakai minimumoké 9–15 fok között változik. A hónap utolsó napjától itt is fokozatos lehűlés kezdődik, 10–18 fok közötti maximumokkal és 4–11 fok közötti minimumokkal. Szeptember 6-a után itt is felmelegszik az idő. Augusztus 29-e és szeptember 2-a között kiterjedt területeken lehet csapadék, majd szeptember 3-a és 5-e között elszórt esőzések várhatók – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.
Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
szóljon hozzá!