
Archív
Fotó: Veres Nándor
A Csíkszeredai Nemzetközi Jazzfesztivál kilencedik kiadását július 27-30. között szervezik meg: négy nap alatt 77 fellépőt láthat, hallhat a közönség a Mikó-várban, 11 nemzet tagjai lépnek fel, összesen tíz koncert, három előadás, 5 előzetes koncert és négy jam session alkotja a fesztivál műsorát.
2017. július 24., 19:462017. július 24., 19:46
2017. július 24., 19:472017. július 24., 19:47
A jazzfesztivál idei kiadásán nem árusítanak napijegyet. A két napra szóló jegy 140 lejbe, a három napra szóló jegy pedig 190 lejbe kerül elővételben az eventim.ro oldalon, ezekhez hozzájárul a csütörtöki programokon való részvétel is.
A szervezők továbbá felhívják az érdeklődők figyelmét, hogy gyorsan fogynak a jegyek, és meglátásuk szerint az utolsó héten annyian fognak jegyet vásárolni online, hogy félnek, valaki lemarad, aki utolsó percre hagyja. Elmondásuk szerint az internetes jegyvásárlás mellett szól az is, hogy így olcsóbb, és sorban sem kell állni.
A kétnapos bérletet vásároló nézők a kapunál pontosíthatják majd, hogy melyik két napra kérnek karkötőt. További információk és a részletes program a jazzfestival.ro oldalon kapható.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
szóljon hozzá!