
Fotó: Pinti Attila
A Gyulafehérvári Főegyházmegye jubileumi eseménysorozatának részeként április 30-án, szerdán tartják meg a fogyatékkal élők napját, melynek programjai több csíksomlyói helyszínen zajlanak majd.
2025. április 25., 10:592025. április 25., 10:59
A nap 11.30-kor ünnepi szentmisével kezdődik a csíksomlyói kegytemplomban, amelyet Kovács Gergely érsek celebrál. A program 13 órától a Jakab Antal Házban folytatódik, ahol a résztvevők kötetlen beszélgetés és közös ebéd keretében találkozhatnak. Ez a közösségi alkalom lehetőséget kínál az ismerkedésre, személyes élmények megosztására és baráti kapcsolatok elmélyítésére.
14 óra és 15.30 között filmvetítés lesz a Jakab Antal Ház A-termében, ezzel párhuzamosan, 13 és 16 óra között figyelemfelkeltő napot szervez a Szent Ágoston Nappali Foglalkoztató Központ (Szent Ágoston tér 1–4.).
A szervezők interaktív, nyitott programokkal várják az érdeklődőket. Rossz idő esetén a rendezvény a központ előterében lesz megtartva.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
szóljon hozzá!