
Fotó: Erdélyi Ferencesek/Facebook
Letette első fogadalmát a csíksomlyói kegytemplomban Tölgyesi Kristóf, rendi nevén Teofil testvér Szent István király, az Erdélyi Ferences Rendtartomány névadójának ünnepén. Az ünnepélyes szentmise szónoka, Urbán Erik tartományfőnök prédikációjában arra biztatta a fogadalomtevőt, Isten szerető szerzetes legyen, hiszen ez számára és a közösségének is ajándék.
2024. augusztus 21., 08:582024. augusztus 21., 08:58
Közel egy éve kezdte az úgynevezett noviciátust, azaz a próbaidőt a ferences rendben a sepsiszentgyörgyi származású Tölgyesi Kristóf, rendi nevén Teofil.
Fotó: Erdélyi Ferencesek/Facebook
Az elmúlt évben a magyarországi Szécsényben töltötte a próbaidőt, kedden este pedig Szent István király, az Erdélyi Ferences Rendtartomány névadójának ünnepén, a ferencesek nyári nagytalálkozóján a csíksomlyói kegytemplomban bemutatott ünnepi szentmisén letette első fogadalmát. Az ünnepélyes szentmisén jelen voltak Teofil testvér szülei, rokonai és barátai is.
Fotó: Erdélyi Ferencesek/Facebook
Az ünnep szónoka Urbán Erik tartományfőnök prédikációjában kiemelte: nem elegendő csak a múltat kutatni és a jelent feltárni, nem elegendő a történészi munka és a szociológiai felmérés: kutatni kell, merre van a jövő.
A szentmisét a kegyhely You-Tube-csatornája élőben közvetítette.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!