
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A Román Postát bízná meg a pénzügyminisztérium, hogy kézbesítse a részleges adóamnesztia lehetséges kedvezményezettjeinek az állammal szembeni tartozásukról szóló dokumentumokat, és a címzettek kis is fizethetik az adóhátralékot postásoknak – derül ki egy sürgősségi kormányrendelet tervezetéből, amelyet kedden tettek közzé a szaktárca honlapján.
2024. szeptember 24., 15:012024. szeptember 24., 15:01
2024. szeptember 24., 15:372024. szeptember 24., 15:37
A kormány szeptember elején fogadta el az adóbeszedés hatékonyságának növeléséről és a költségvetési kiadások észszerűsítéséről szóló sürgősségi rendeletet, amelyik a részleges adóamnesztiáról is rendelkezik. E szerint
A pénzügyminiszter adatai szerint a részleges adóamnesztia 330 ezer vállalatot érint, amelyek összesen 32,4 milliárd lejjel tartoznak az államkasszának.
Mindkét kategória mentesül a kamatok és a büntetőkamatok kifizetése alól is. Ez az intézkedés 848 ezer adófizetőt érint, akiktől összesen 39,2 milliárd lejt szeretne behajtani az állam.
A pénzügyminisztérium honlapján kedden közzétett tervezet szerint a szaktárca a Román Postát bízná meg az adóamnesztia igénybevételéhez szükséges dokumentumok kinyomtatásával, borítékolásával és kézbesítésével. Az indoklás szerint
Az adóamnesztia lehetséges kedvezményezettjei között olyan személyek is vannak, akik nem használnak internetet, vagy olyan helyen élnek, ahol nincs hozzáférésük az internethez, ezért a posta szolgáltatásaira van szükség ahhoz, hogy célba érjen az információ – olvasható a jogszabályjavaslat indoklásában.
A boríték tartalmazna egy tájékoztatást az állammal szembeni tartozás teljes összegéről és arról, hogy ebből mennyit kellene törleszteni a megszabott határidőig, illetve mennyit törölnek el, továbbá egy szándéknyilatkozatot arról, hogy az illető élni akar az adóamnesztiával és egy erre vonatkozó igénylést.
A tervezet szerint ugyanakkor mindazok, akik készpénzzel vagy bankkártyával szeretnék törleszteni tartozásukat, megtehetik majd a Román Posta közvetítésével. A szolgáltatásokért a pénzügyminisztérium fizetni fog a Román Postának – írja az Agerpres hírügynökség a tervezetben leírtakra hivatkozva.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
Újabb fontos lépést tettünk azért, hogy több parkolóhely legyen Marosvásárhelyen, a Kövesdomb negyedben.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy ha a parlamenti pártok nem jutnak megállapodásra a politikai válság feloldásáról, azaz egy új kormány megalakításáról, akkor előre hozott választásokkal kell számolni idén ősszel vagy jövő tavasszal.
Elsőfokú viharriasztást adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidékre, többek között Hargita, Kovászna és Maros megye nagy részére is.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kijelentette, hogy a bértörvény – még ha nem is tökéletes – lehetővé teszi a PNRR-ből származó források lehívását, valamint a közszféra egyensúlytalanságainak kijavítására irányuló folyamat elindítását.
Beszűkültek a készpénzes számlafizetési lehetőségek az utóbbi hónapokban, miután több üzletben megszűnt a PayPointon keresztüli befizetés. A változás leginkább azokat érinti hátrányosan, akik nem használnak bankkártyát, internetes szolgáltatásokat.
A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.
szóljon hozzá!