A világjárvány inflációt eredményezett, a fizetés vásárlóerejének romlását érezni a mindennapokban. Az infláció az egyik olyan tényező, amiért az emberek keresik az értékálló befektetéseket, ilyenek pl: ingatlanok, nemesfémek és most már egyre inkább a kriptovaluták. A Nézőpont legújabb műsorában Szőcs Endre közgazdász segít eligazodni a kriptovaluták világában.
2022. január 14., 12:002022. január 14., 12:00
2022. január 18., 10:582022. január 18., 10:58
A kriptovalutát és a blokklánc-technológiát a 21. század legnagyobb találmányának tartják, a megjelenése óta eltelt tíz évet nevezhetjük hőskornak, ami azt jelenti, hogy
Az infláció az egyik olyan tényező amiért az emberek keresik az értékálló befektetéseket, ilyenek pl: ingatlanok, nemesfémek és most már egyre inkább a kriptovaluták.
A Nézőpont legújabb kiadásában Szőcs Endre, közgazdász segít eligazodni a kriptovaluták világában, ami még csak a jövőben fog meglepetéseket okozni. Ereje, értéke attól nő, hogy egyre többen használják, kereskednek vele és tartják értéknek.
„A társadalom körülbelül tíz százaléka hallott róla, illetve valamilyen formában kapcsolatba került ezekkel a rendszerekkel. Úgyhogy még itt egy komoly tartalék van addig, amíg úgymond ez az egész rendszer akár még nagyobb szintre lépne, nagyobb társadalmi elfogadottságot kapna.
– fejtette ki a közgazdász. Szőcs Endre elmondta: ha valaki igazából át akarja látni, érezni ezt az egész rendszert, akkor valamilyen szempontból be kell csatlakozni. Akár úgy, hogy kriptavalutát vásárol egy nagyon pici összegre. „Olyan összeget kockáztassunk, amit igazából nem sajnálunk. Közös álláspontja mindenkinek, hogy ez egy nagyon érdekes dolog. És azért már van egy 10-12 éves tapasztalat mögötte, amiből azért nagyon sok információt le lehet szűrni.
– javasolja a téma iránt érdeklődőknek Szőcs Endre, közgazdász.
A szakemberrel Székely Blanka beszélgetett a Nézőpont kamerái előtt. A műsor legújabb adása megtekinthető a Médiatér Youtube csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
Közúti forgalomszámlálás kezdődött április 21-én országszerte, így Székelyföldön is több útszakaszon megszámolják az áthaladó járműveket meghatározott időszakokban. Az adatokat az infrastruktúra-fejlesztés tervezéséhez is felhasználják majd.
A 34. Hargita Rali autósport-verseny ideje alatt, április 24–26. között ideiglenes forgalomkorlátozásokra lehet számítani Udvarhelyszéken.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy a beruházások befejezéséhez szükséges uniós források lehívását szolgáló moratóriumról valamennyi parlamenti frakcióval tárgyalni kell.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu kedden kijelentette, hogy nem zárja ki egy technokrata miniszterelnök kinevezésének lehetőségét.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy ha a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei lemondanak, akkor a megüresedett tisztségeket ideiglenesen a hivatalban maradó miniszterek veszik át.
Szakmai találkozót szerveznek az iskolaorvosok, iskolarendelőkben dolgozó egészségügyi asszisztensek, közösségi egészségügyi asszisztensek és egészségügyi közvetítők számára Csíkszeredában az Európai Oltási Hét alkalmából.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan kormányfő kedden közölte, hogy egy kisebbségi kormány működésének lehetőségeiről készül egyeztetni az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának képviselőivel.
Idén februárig a személyszállításban használt üzemanyagok és kenőanyagok ára csökkenő tendenciát mutatott az Európai Unióban (EU), márciusban azonban átlagosan 12,9 százalékos növekedés volt megfigyelhető 2025 harmadik hónapjához képest.
szóljon hozzá!