A világjárvány inflációt eredményezett, a fizetés vásárlóerejének romlását érezni a mindennapokban. Az infláció az egyik olyan tényező, amiért az emberek keresik az értékálló befektetéseket, ilyenek pl: ingatlanok, nemesfémek és most már egyre inkább a kriptovaluták. A Nézőpont legújabb műsorában Szőcs Endre közgazdász segít eligazodni a kriptovaluták világában.
2022. január 14., 12:002022. január 14., 12:00
2022. január 18., 10:582022. január 18., 10:58
A kriptovalutát és a blokklánc-technológiát a 21. század legnagyobb találmányának tartják, a megjelenése óta eltelt tíz évet nevezhetjük hőskornak, ami azt jelenti, hogy
Az infláció az egyik olyan tényező amiért az emberek keresik az értékálló befektetéseket, ilyenek pl: ingatlanok, nemesfémek és most már egyre inkább a kriptovaluták.
A Nézőpont legújabb kiadásában Szőcs Endre, közgazdász segít eligazodni a kriptovaluták világában, ami még csak a jövőben fog meglepetéseket okozni. Ereje, értéke attól nő, hogy egyre többen használják, kereskednek vele és tartják értéknek.
„A társadalom körülbelül tíz százaléka hallott róla, illetve valamilyen formában kapcsolatba került ezekkel a rendszerekkel. Úgyhogy még itt egy komoly tartalék van addig, amíg úgymond ez az egész rendszer akár még nagyobb szintre lépne, nagyobb társadalmi elfogadottságot kapna.
– fejtette ki a közgazdász. Szőcs Endre elmondta: ha valaki igazából át akarja látni, érezni ezt az egész rendszert, akkor valamilyen szempontból be kell csatlakozni. Akár úgy, hogy kriptavalutát vásárol egy nagyon pici összegre. „Olyan összeget kockáztassunk, amit igazából nem sajnálunk. Közös álláspontja mindenkinek, hogy ez egy nagyon érdekes dolog. És azért már van egy 10-12 éves tapasztalat mögötte, amiből azért nagyon sok információt le lehet szűrni.
– javasolja a téma iránt érdeklődőknek Szőcs Endre, közgazdász.
A szakemberrel Székely Blanka beszélgetett a Nézőpont kamerái előtt. A műsor legújabb adása megtekinthető a Médiatér Youtube csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
szóljon hozzá!