
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt huszonnégy órában összesen 3633 esetben volt szükség a belügyminisztériumi erők beavatkozásra, ezek közül 703 lehetséges bűncselekmény volt – írja az Agerpres hírügynökség a tárca vasárnapi beszámolójára hivatkozva.
2022. december 04., 11:442022. december 04., 11:44
2022. december 04., 12:182022. december 04., 12:18
A közlemény szerint az elmúlt egy napban a rendőrök 23 személyt vettek őrizetbe, kilenc büntetőeljárás összesen tizenöt gyanúsítottját azonosították, illetve elfogtak nyolc, országos vagy nemzetközi körözés alatt álló bűnözőt. Ugyanakkor
A közlekedési rendőrség az elmúlt huszonnégy órában 719 gépjárművezetői jogosítványt és 285 forgalmi engedélyt vont be, illetve 8007 bírságot szabott ki több mint hárommillió lej értékben. A katasztrófavédelmi felügyelők ugyanebben az időszakban 61 ellenőrzést tartottak, és 268 bírságot szabtak ki 133 500 lej értékben.
A belügyminisztérium közölte azt is, hogy az elmúlt huszonnégy órában egyetlen ukrán állampolgár sem kért menedékjogot Romániában. A háború kezdete óta ezt 4392 ukrán állampolgár tette meg.

Nagy erőkkel lesznek jelen a hatóságok az előttünk álló minivakációban esedékes rendezvényeken, de a közutakon is. A sofőrök ügyelhetnek a szabályok betartására, hiszen a rendőrök több száz sebességmérő készülékkel figyelik a forgalmat.
Csinódon már javában készülődnek a Gyümölcsoltó Boldogasszony-napi búcsúra. Sepsiszéki Nagy Balázs néprajzos szerint a hagyományok alapján nem a kommunista időkben felfuttatott március 8-a, hanem ez a magyar nők igazi ünnepe.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
A magas energia- és szállítási költségek miatt az év végéig tovább nőhet több alapvető élelmiszer ára Romániában. A előrejelzések szerint főként a nagy energiaigényű termékek drágulnak, miközben az infláció lassulására csak mérsékelt esély látszik.
Bukarestben és nyolc megyében több mint 30 helyszínen tartanak házkutatásokat a rendőrök és ügyészek; több céget is azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlázással a valós ár tízszeresére növelték bizonyos fertőtlenítőszerek és orvosi maszkok árát.
Tűzcsap kicserélésére készül a szolgáltató, így több utcában szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedd reggel kilenc és délután egy óra között – tájékoztat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik kedden a próbaérettségi.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
szóljon hozzá!