
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Filmbe illő üldözés után kaptak el csütörtökre virradóan két alkoholcsempészt a Maros megyei rendőrök Keménynagyszőlősön – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Rendőr-főkapitányság közleményére hivatkozva.
2017. november 16., 15:342017. november 16., 15:34
„A két gépkocsival közlekedő két férfi Balavásáron nem állt meg a rendőrök jelzésére, hanem elmenekült.
és Keménynagyszőlősre mentek. Itt elhagyták az egyik gépkocsit, és a másikkal folytatták a menekülést, ám a rendőrök utolérték őket. Az elhagyott gépkocsiban ezer liter alkoholt találtak, kétliteres, zárjegy nélküli flakonokban. Az alkoholt elkobozták, a gépkocsit lefoglalták” – olvasható a rendőr-főkapitányság közleményében.
A két Kovászna megyei férfi ellen kivizsgálást indított a Maros megyei rendőrség.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
szóljon hozzá!