
A Fili fellépései mindenhol nagy sikernek örvendenek. Archív
Fotó: Veres Nándor
Különleges zenei élményben lehet része a gyergyószékieknek pénteken 19 órától: a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ nagytermében lép fel a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
2019. január 15., 16:402019. január 15., 16:40
Habár a Szentegyházi Gyermekfilharmónia, vagyis a Fili földrajzilag közelinek számít Gyergyószentmiklósról nézve, mégis kivételes esemény hogy itt láthatja, hallhatja őket a közönség, hiszen nem gyakran jutnak el ide. A Szentegyházi Gyermekfilharmónia közel 40 éve alakult a szentegyházasfalvi 1. számú Általános Iskola tehetséges diákjaiból. A 140 diákból álló együttes 1983-ban vette fel a Gyermekfilharmónia nevet. Évente 20–30 alkalommal lépnek közönség elé.
Szentegyházán nem lévén zeneiskola, a hangszeresek oktatását ma a Tanulók Háza zenekörein végzi Haáz Sándor és újabban néhány volt tanítványa. Az együttes repertoárja rövid klasszikus művekből, egyedi hangszerelésű népdalfeldolgozásokból, történelmi dalokból és más népek dalaiból áll. Az eseményre érvényesek az Ambrus Éva és a Bálint Ákos komolyzenei bérletek.
Jegyek a Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház jegypénztárában válthatók munkanapokon 15 órától 19 óráig.
Csinódon már javában készülődnek a Gyümölcsoltó Boldogasszony-napi búcsúra. Sepsiszéki Nagy Balázs néprajzos szerint a hagyományok alapján nem a kommunista időkben felfuttatott március 8-a, hanem ez a magyar nők igazi ünnepe.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
A magas energia- és szállítási költségek miatt az év végéig tovább nőhet több alapvető élelmiszer ára Romániában. A előrejelzések szerint főként a nagy energiaigényű termékek drágulnak, miközben az infláció lassulására csak mérsékelt esély látszik.
Bukarestben és nyolc megyében több mint 30 helyszínen tartanak házkutatásokat a rendőrök és ügyészek; több céget is azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlázással a valós ár tízszeresére növelték bizonyos fertőtlenítőszerek és orvosi maszkok árát.
Tűzcsap kicserélésére készül a szolgáltató, így több utcában szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedd reggel kilenc és délután egy óra között – tájékoztat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik kedden a próbaérettségi.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
szóljon hozzá!