
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kétmillió lejes kár ügyében vizsgálódik a Maros megyei rendőrség. A keddi házkutatások nyomán szerdán arról számoltak be, hogy két szovátai és egy erdőszentgyörgyi személyt őrizetbe vettek.
2024. március 06., 14:222024. március 06., 14:22
Szerdán egy 42 éves erdőszentgyörgyi nő, egy 65 éves szovátai nő és 67 éves szovátai férfit vettek őrizetbe 24 órára, azzal gyanúsítva őket, hogy
Kedden hat helyszínen tartottak házkutatást, olyan személyeknél, akik orvosi rendelőkben dolgoztak és akiket azzal gyanúsítanak, hogy
A házkutatások nyomán több iratot begyűjtöttek, amelyeket felhasználhatnak a vádemeléskor. A rendőrség szerint az okozott kár kétmillió lej. A gyanúsítottak őrizetbe vétele mellett zárolták a vagyonukat, hogy visszaszerezhessék az okozott kárt.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
A szélsőségesen identitásközpontú és szuverenista irányzatok térnyerése nem magyarázható kizárólag manipulációval – olvasható a „Románia az EU-ban” stratégiai elemzőcsoportnak az elnöki hivatal által szerdán közzétett jelentésében.
Pulóveres reggelek, 20 Celsius-fok alatti nappali csúcshőmérsékletek – az idei július továbbra sem a megszokott arcát mutatja. Székelyföldön a hajnali minimumok és a nappali maximumok is inkább egy késő őszi napot idéznek, mint a nyár derekát.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter a Várhelyi Olivér egészségügyért és állatjólétért felelős uniós biztossal folytatott megbeszélésen nagyobb rugalmasságot kért az Európai Bizottság (EB) részéről a juhkivitel feltételeinek alkalmazásában.
A beltéri falfestés végeredményét, noha maga a feladat egyszerűnek tűnhet, számos apró részlet alakítja ki.
A legfelsőbb bíróság várhatóan csütörtökön dönt abban a perben, amelyet maga indított a kormánnyal és a pénzügyminisztériummal szemben a bírák és ügyészek felhalmozódott bérhátralékainak kifizetésével kapcsolatban, és első fokon meg is nyert.
szóljon hozzá!