
A fegyver ereje. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Figyelmeztető lövéssel állították meg a konstancai rendőrök azt a gépkocsivezetőt, aki Mangaliáról Konstanca felé tartva áttört két rendőrségi úttorlaszt – nyilatkozta vasárnap Marius-Ovidiu Niculescu, a Konstanca Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
2017. április 30., 18:052017. április 30., 18:05
2017. április 30., 18:122017. április 30., 18:12
Nem állt meg a közlekedési rendőr szabályos jelzésére egy 3-as BMW sofőrje, aki Mangaliáról Konstanca felé tartva, Észak-Eforián áttört egy rendőrségi úttorlaszt, és az agigeai hídon állított
– nyilatkozta a rendőrségi szóvivő az Agerpres hírügynökség tudósítójának.
A negyvenéves bukaresti férfit előállították kivizsgálásra a mangaliai rendőrkapitányságon, ugyanakkor bűnvádi eljárást indítottak ellene, mert megtagadta az alkoholvizsgálatot.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
A kormány idén is folytatja az Új otthon programot, 500 millió lejes hitelgarancia-kerettel – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett jogszabálytervezetéből.
Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.
Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
szóljon hozzá!