
Barabás Csaba és Parajdi Borbála a keddi sajtótájékoztatón
Fotó: Gergely Imre
Legyen a jó ötletből egy sikeres vállalkozás: ez lehetne a mottója a St. Georgius Manager Club által szervezett MaSTart versenynek. Erdélyi magyar fiatalok jelentkezését várják, és a legjobbakat a jelentős pénzjutalom mellett szakmai mentorprogrammal, kapcsolatokkal is erősítik, hogy megvalósíthassák elképzeléseiket.
2023. január 17., 15:212023. január 17., 15:21
2023. január 17., 16:042023. január 17., 16:04
Szeretnék, ha Gyergyó térségében is lennének olyan fiatalok, akiknek van jó és megvalósítható ötletük, amire egy vállalkozást alapozhatnak, de egész Erdélyből várják jelentkezőket – hangzott el kedden a St. Georgius Manager Club és az Arbor Vállalkozók Szövetsége közös gyergyószentmiklósi sajtótájékoztatóján.
Amint Parajdi Borbála, a marosvásárhelyi vállalkozókat összefogó a St. Georgius Manager Club vezetőtanácsának tagja, és a MaSTart verseny szervezője elmondta, a megmérettetés lényege, hogy
A pályázatokat február 15-ig lehet benyújtani, ehhez a mastart.info weboldalon található felületen található meg minden szükséges útmutatás. A 10 legjobb üzleti tervet március 2-án Marosvásárhelyen mutatják be a versenyzők, és hárman részesülnek a 20, 15 illetve 10 ezer lejes pénzdíjakban.
A verseny 18 és 38 év közöttieknek szól, akik 2019. január 1. után bejegyzett vállalkozás vagy akár egyesület hivatalos képviselői, de olyan magánszemélyek is pályázhatnak, akik még csak gondolkodnak egy vállalkozás indításán.
Parajdi Borbála elmondta, hogy a pénzjutalmon kívül a legjobb üzleti tervvel, ötlettel jelentkező fiatalok elismert erdélyi vállalkozók irányítása mellett mentorprogramban is részt vehetnek, ezzel is segítve indulásukat a gazdasági életben.
Barabás Csaba, az Arbor vezetője leszögezte, arra biztat minden gyergyói fiatalt, aki saját vállalkozás létrehozásán gondolkodik, hogy ragadja meg ezt és minden más hasonló lehetőséget, hiszen ha a versenyben nem is lehet mindenki győztes, meghatározó szakmai kapcsolatok alakulhatnak ki, és hasznos tapasztalatokat jelenthet ez minden résztvevőnek.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
Erdővidék központjában is jóváhagyták a 2026-os helyi adók és illetékek emelését. A baróti tanács idei utolsó ülésén azonban nemcsak a kényszerű terhekről volt szó, hanem azokról a pozitív változásokról is, amelyeket a 2025-ös esztendő hozott.
szóljon hozzá!