
A fiatalok hamarosan bérbevehetik az új tömbház 16 lakrészét
Fotó: Gyerő József/facebook
A kivitelező átadta az Országos Lakásügynökségnek (ANL) a Kovásznán épült új tömbházat. Ez hamarosan átkerül az önkormányzat tulajdonába, és akkor majd bérelhetik is a fiatalok.
2025. február 03., 21:102025. február 03., 21:10
Kovászna városában elkészült az a 16 lakrészes tömbház, amelyet a fiatalok számára építettek a fejlesztési minisztériumnak alárendelt Országos Lakásügynökség (ANL) támogatásával. Az építkezés átvétele a múlt héten történt meg, az ANL hamarosan a város rendelkezésére bocsátja az új lakásokat, amelyeket majd fiatalok bérelhetnek.
Az Ignácz Rózsa utcai ingatlan kivitelezésére a fejlesztési minisztérium 7,3 millió lejt biztosított, míg az önkormányzat a szükséges telket adta hozzá.
„Ezekkel a beruházásokkal a fiatal családokat támogatjuk, és a települések fejlesztése a romániai pénzügyi helyzet ellenére sem áll le” – hangsúlyozta Cseke Attila fejlesztési miniszter, aki azt a támogatási egyezményt is aláírta, melynek értelmében az általa vezetett minisztérium több mint 5,4 millió lejt nyújt a Kőrösi Csoma Sándor, Debreczi Sándor és Gyümölcsös utcák leaszfaltozására és azok csatornarendszerének kiépítésére.
Fotó: Gyerő József/facebook
Gyerő József, Kovászna polgármestere tájékoztatása szerint ugyanakkor az önkormányzat hamarosan kérelmezni fogja az ANL-nél az újabb lakások építéséhez szükséges eljárás elindítását.
Az ANL fiatalok számára szóló bérlakás-építési programját 2001-ben indították el. Az építkezésekhez szükséges telkeket a helyi önkormányzatok biztosítják az ügynökség számára. A program célcsoportját a 18 és 35 év közötti fiatalok alkotják, akik megfelelnek a jogszabályokban előírt feltételeknek. A bérleti jog iránti kérelmeket az érintett önkormányzatokhoz kell benyújtani, amelyek – előzetesen lefektetett kritériumok alapján – megállapítják az igénylők sorrendjét. A lakások bérlői legalább egyéves bérleti időszak után vásárolhatják meg az ingatlanokat akár havi egyenlő részletekben, akár saját forrásból teljes összegben, de állami garanciával biztosított jelzáloghitelhez is folyamodhatnak.
Bár az utóbbi időszakra felmelegedés volt jellemző, vasárnapra virradóra lehűlt az idő, főként a Csíki-medencében lehetett ezt érezni.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
szóljon hozzá!